Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Польща висунула Сергія Жадана на Нобелівську премію

Фото: Сергей Жадан
Сергія Жадана у Польщі називають одним із найвидатніших поетів України.

У Комітеті літературознавчих наук польської академії наук заявили, що вільна Україна говорить і думає словами Сергія Жадана.

Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув харківського письменника Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це повідомили на порталі "Чітомо" з посиланням на Комітет.

"Жадан — один із найвидатніших поетів України, чудовий прозаїк, перекладений та нагороджений у світі, — на нашу думку, лауреат Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно їх слухає. Сьогодні поет у своєму Харкові. І він бореться", — йдеться у заяві Комітету.

Комітет літературознавчих наук польської академії наук у своїй заяві засуджує напад Росії на Україну, висловлює надію на перемогу України у цій війні, при цьому передбачає, що може бути окупація. У разі окупації Комітет пропонує створити у Польщі простір для вчених та викладачів України, щоб вони могли продовжувати наукову діяльність — надати аудиторії, місця у гуртожитках, соціальне забезпечення та створити певну кількість робочих місць.

"Вільна Україна — це теж наша справа, тому ми всі намагаємося допомагати українцю. А також, як науковці, ми маємо взяти на себе відповідальність за реальну допомогу академічній спільноті України. Це має не лише людський та етичний вимір, а й геополітичний. Утримати Україну. в орбіті європейської культури — це питання нашої безпеки у Польщі та Європі, адже затяжна війна в Україні чи окупація України — це найгірший сценарій", — сказано у заяві.

Нагадаємо, Сергій Жадан — лауреат премій ім. Василя Стуса, "Angelus", Дерека Волкотта.

Як писав KHARKIV Today, 2 березня Сергій Жадан разом із лідером гурту "Океан Ельзи" Святославом Вакарчуком приїхав до Харкова, побував у зруйнованому після обстрілу російськими окупантами центрі та заявив, що вороги ніколи не розбомблять український дух та свободу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.