Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Полковник Нацгвардії, один із керівників оборони Бахмута, отримав Героя України

Фото: ОП.
Полковник Олександр Півненко отримав нагороду з рук Володимира Зеленського.

Командиру третьої бригади оперативного призначення Нацгвардії України (військова частина 3017, Харків) Олександр Півненко присвоїли звання і вручили "Золоту Зірку". 

23 березня Президент України підписав указ про присвоєння Героя України полковнику Олександру Півненку, 24 березня Володимир Зеленський особисто вручив "Золоту Зірку". 

"За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” Півненку Олександру Сергійовичу – полковнику", - йдеться в документі.

Півненко очолив бригаду НГУ у 2022 році, під його командуванням вона брала участь в обороні Харкова, звільняла села Мала Рогань, Циркуни, Кутузівку та інші, взимку 2023 року обороняла Бахмут. У березні 2023 року бригада виведена на відновлення.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 21 березня називала полковника Півненка як одного з ключових командирів оборони Бахмута. Вона повідомила, що безпосередньо у Бахмуті здійснюють оборону комбриги 93-ї бригади полковник Павло Паліса та комбриг 3-ї бригади Національної гвардії полковник Олександр Півненко.

1
Полковник Олександр Півненко (зліва) після нагродження Президентом України. Фото: ОП. 

Олександр Півненко в армії понад 19 років, його батько був військовим. Із 2018 року служив в окремому загоні спецпризначення Східного ТУ НГУ. Свого часу став відомий, виконавши вправу на прес 1756 разів без перепочинку протягом години, брав участь у марафонах, стрибав із парашутом, займався міським альпінізмом. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.