Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Побігли по вакцини. Де у Харкові щепитися проти коронавірусу без черги?

Фото: KHARKIV Today
Черга у пункт вакцинації на Сумській.

Щеплення проти коронавірусу знову користуються популярністю серед харків'ян. Обмеження на поїздки і можлива заборона ходити у магазини і кафе без вакцини зробили свою справу — люди шикуються у черги до центрів вакцинації.

Після невеликого вересневого затишшя харків'яни знову атакують центри вакцинації. Такого ажіотажу, як влітку, зараз немає — о шостій годині ранку ніхто не займає чергу, списки не складають. Але у більшості центрів вакцинації доведеться простояти від години до чотирьох.

Прийшли у дев'ять — вакцинувалися по опівдні

У п'ятницю вдень біля аптеки на Сумській, 59 вишикувалася невеличка черга.

"Тиждень тому тут вакцинувався мій син, впорався за 10 хвилин. Я стою тут уже півгодини, і доведеться ще півгодини, не менше, почекати", — розповіла KHARKIV Today харків'янка Оксана Дмитрієва.

За записом тут не приймають, тільки у порядку живої черги, як і у більшості центрів, де працюють мобільні бригади. Ті, хто щепився, скаржаться, що пункт вакцинації погано обладнаний для того, щоб проводити маніпуляції: тут немає окремого кабінету для огляду і окремого — для виконання щеплень. Посидіти після уколу теж ніде: володарі свіжого щеплення одягаються і приходять до тями прямо під дверима аптеки.

Пункт вакцинації на Трінклера був одним з найбільш затребуваних з моменту свого відкриття влітку, залишається таким і зараз. Колють CoronaVac і Pfizer. На сходах, головних кандидатів у Центр вакцинації, і на лавочках навколо хаотично розташувалися людина 50, весь час підходять нові, зрозуміти, хто за ким стоїть, дуже складно.

тринклера
Черга на Трінклера. Фото: KHARKIV Today

"Тут дві черги: одна з тих, хто записувався заздалегідь, он, бачите, стоять на сходинках, а інша — ті, хто без запису прийшов. Там черговий якось по черзі вихоплює. Довго вже стою, година точно минула", — розповідає пенсіонерка Галина Андріївна.

У цей час з приміщення виходить чоловік: "У них там бланки закінчилися!"

Черга невдоволено перемовляється — тепер стояти доведеться ще довше.

CoronaVac закінчився

Довго чекають можливості вакцинуватися і у Північному корпусі ХНУ ім. Каразіна на площі Свободи. Тут — в основному студенти і співробітники університету, хоча зробити щеплення у Центрі може кожен охочий. Після того, як Міністерство освіти настійно рекомендувало вишм перейти на "дистанційку", охочих зробити щеплення стало більше.

"Ми прийшли сьогодні о 9 годині ранку, бригада приїхала о пів на десяту і з цього часу і до першої години дня прочекали у черзі. Кажуть, що вони не винні, комп'ютер весь час зависає", — скаржиться працівниця університету, представитися жінка не захотіла.

универ
В університеті чекають по 4 години в черзі. Фото: KHARKIV Today

"Зависання" комп'ютера — не єдине, що гальмує вакцинацію у ХНУ. Час від часу до столика волонтерів підходять студенти і співробітники, які не можуть знайти свої сертифікати у Дії ".

"24 вересня щеплювалися в один день з дівчиною, у мене є сертифікат, у неї немає", — каже студент Микита Зімін.

Як виявилося, дівчина не одна така зі своєю проблемою — того дня у центрі чергувала бригада медиків з Ізюма, мабуть, вони щось наплутали. Волонтери кажуть, що є десь журнал вакцинації, обіцяють знайти запис про щеплення і внести у базу.

У торговому центрі Аве Плаза щеплюють вакцинами Pfizer і CoronaVac, але тут черги зовсім немає. А все тому, що один з препаратів закінчився.

авеплаза
У Аве Плаза закінчилася вакцина. Фото: KHARKIV Today

"Коронавака сьогодні вже немає, закінчився. Чомусь останнім часом його більше питають. Але завтра буде, підходьте. Краще по опівдні, з ранку і до дванадцяти тут аншлаг", — розповідає лікар Центру вакцинації.

У "Нікольському" цієї вакцини теж немає, зате черга є — не менше, ніж на Трінклера, але рухається швидше. Тут колють Pfizer і AstraZeneca.

Тим же, хто хоче зробити щеплення вакциною Pfizer і не хоче стояти у черзі, краще вирушати до  нового Центру вакцинації на Південному вокзалі. Там упродовж доби щепили всього 45 чоловік, черг поки немає.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.