Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

По площі Свободи у Харкові стріляли ракетами з Бєлгорода

Крилату ракету запустили у центр міста.

Після обстрілу Харкова Україна вимагає від країн світу визнати Росію державою-агресором, від міжнародних судів — притягти її до відповідальності.

1 березня вранці російські військові випустили до будівлі Харківської обласної державної адміністрації, що розташована на площі Свободи, крилату ракету з Бєлгорода (Росія). На площі немає військових об'єктів, як і у житлових районах, які обстрілюють окупанти. Це терор проти міста, країни світу мають проголосити Росію державою-агресором, — заявив Президент України Володимир Зеленський на брифінгу.

"Харків. Удар крилатою ракетою у найбільшу площу Європи. У площу Свободи. Десятки жертв, — сказав Зеленський. — Після крилатої ракети, якою вдарили по Харкову з Бєлгорода, ракети, яка потрапила до площі Свободи, обличчя нашого Харкова, це терор проти міста, терор проти Харкова, терор проти України. На площі не було військової цілі, як і у тих житлових районах Харкова, якими б'ють із реактивної артилерії. Ракета у центральну площу — це відвертий, нічим не прикритий терор. Ніхто не пробачить. Ніхто не забуде. Цей удар по Харкову є військовим злочином, це державний тероризм Російської Федерації. Після такого Росія — це держава-агресор. Очевидно і має бути офіційно. Закликаємо всі держави світу негайно та дієво відреагувати на цю злочинну тактику агресора та проголосити, що Росія здійснює державний тероризм. Вимагаємо повної відповідальності для терористів у міжнародних судах", — сказав Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядає центр Харкова після ракетного удару (ФОТО)

Президент зазначив: зараз для Росії Харків і Київ є найважливішими містами, терор спрямований, щоб зламати українську армію, але цього не буде.

Як писав KHARKIV Today, близько 5 ранку 24 лютого Росія почала наступ на Україну. Атак зазнали Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Краматорськ, пізніше ворожі обстріли поширилися на інші населені пункти України. Президент Володимир Зеленський оголосив на всій території України військовий стан, потім — мобілізацію.

Окупанти обстрілюють з авіації всі райони Харкова, сильно постраждала Салтівка. 1 березня російські військові нанесли ракетний удар по центру міста, що потрапили до будівель Харківської облдержадміністрації, Оперного театру, філармонії, житлового масиву. Попередньо при ударі по площі біля облдержадміністрації постраждали семеро людей, з них одна — дитина.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.