Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Підозрюваному у розкраданні грошей "Харківобленерго" призначили заставу в 1,3 млн гривень

Фото: НАБУ
Суд обрав запобіжний захід двом підозрюваним.

Співробітників "Харківобленерго" та їхніх "помічників" підозрюють у розкраданні 12,5 мільйона гривень на закупівлі трансформаторного обладнання та електровимірювальних приладів.

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід двом фігурантам справи про розкрадання грошей компанії "Харківобленерго". Начальнику управління матеріально-технічного постачання "Харківобленерго" Геннадію Фісуну визначили заставу у вигляді 1,36 мільйона гривень, директорку товарної біржі "Євромаркет" Ірину Коваль відпустили під особисте зобов'язання.

Детектив Національного антикорупційного бюро та прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили для Фісуна більшу заставу — 4,09 мільйона гривень. Однак суддя ухвалив рішення про часткове задоволення клопотання.

"Клопотання детектива НАБУ — задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного (Фісуна — ред.) запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 450 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, грошовий еквівалент якої становить 1 362 600 грн", — сказано у рішенні ВАКСу, пише "Слово і діло".

Фісун має приходити до правоохоронців за кожною вимогою, без дозволу не виїжджати зі свого населеного пункту, при зміні місця проживання або роботи — сповіщати, не спілкуватися з іншими підозрюваними по цій справі та здати закордонний паспорт.

Ще одну підозрювану — директорку товарної біржі "Євромаркет" Ірину Коваль правоохоронці просили відправити під нічний домашній арешт. Однак суддя обрав інший запобіжний захід. Коваль відпустили під особисте зобов'язання. Вона має виконувати такі ж зобов'язання, які визначені і для Фісуна.

Як писав KHARKIV Today, 14 серпня НАБУ повідомило про затримання двох причетних до розкрадання грошей "Харківобленерго". Згодом стало відомо, що це колишній керівник "Харківобленерго" Костянтин Логвиненко та комерційний директор компанії.

Наприкінці серпня слідство встановило сімох причетних до схеми. Це виконуючий обов'язки голови правління компанії "Харківобленерго"; директор із загальних питань "Харківобленерго", керівник відділу матеріального забезпечення "Харківобленерго"; двоє керівників комерційного підприємства; керівник відділу Харківської торгово-промислової палати; приватний оцінювач.

Слідчі встановили, що у 2021 році виконуючий обов'язки гендиректора "Харківобленерго" змовився з людиною, яка здійснювала контроль за комерційними підприємствами-постачальниками енергообладнання. Вони створили організовану групу, до неї залучили інших співробітників "Харківобленерго".

Із квітня по вересень 2021 року гендиректор "Харківобленерго" сприяв обранню двох компаній переможцями аукціону щодо закупівлі послуг із постачання 11 904 одиниць трансформаторного обладнання та 79 425 одиниць електровимірювальних приладів (це лічильники та допоміжне обладнання). Ціна на обладнання була завищеною на 132,5 мільйона гривень. Тоді вкрасти вдалося 12,5 мільйона гривень. Заволодіти 120 мільйонами гривень не вдалося через війну та слідчі дії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.