Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Під час опалювального сезону на деокупованих територіях Харківщини працювали 34 котельні

Ілюстративне фото
Загалом в області працювали понад 500 котелень.

У Харківській області завершився опалювальний сезон.

Тиждень тому опалення вимкнули у закладах соціальної сфери, розташованих у Барвінківській, Богодухівській, Валківській, Кегичівській, Первомайській, Чугуївській та Мереф'янській громадах. У ці вихідні теплопостачання припинили у Слобожанській та Вовчанській громадах, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

Протягом цього опалювального сезону у Харківській області працювали 518 котелень, 34 із них на звільнених від російських окупантів територіях. Усього котельні постачали тепло у 7641 багатоквартирний будинок. Найважче розпочати опалювальний сезон було на деокупованих територіях.

"Найважче цей опалювальний період проходив на деокупованих територіях. Так, із 17 котелень Вовчанської громади в роботі було лише дві твердопаливні котельні, оскільки газ відключили росіяни. У Куп'янській громаді діяло п'ять котелень із перервами через постійні обстріли та пошкодження", — зазначили у департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації.

За інформацією ХОВА, через обстріли на Харківщині пошкоджені 240 об'єктів теплопостачання та 61,8 кілометра теплових мереж.

У Харкові систему опалення довелося перезапускати через обстріли та блекаути вісім разів. Харківський міський голова Ігор Терехов назвав цей опалювальний сезон найважчим за всю історію міста. Зараз у Харкові вже почали готуватися до нового опалювального періоду. Потрібно відремонтувати обладнання та мережі, пошкоджені російськими окупантами.

"Ми пройшли найважчий опалювальний сезон, який був за всю історію міста Харкова. Вісім разів ми повністю перезапускали систему опалення. Це безпрецедентний випадок в історії України. Хочу подяк усім тепловикам, водяникам, комунальникам, героям, до речі, які працювали на те, щоб в оселях громадян було тепло. Ми пройшли цей опалювальний сезон по оцінках на відмінно. Але зараз ми вже почали готуватися до нового опалювального сезону. Дуже багато потрібно зробити, бо противник, наш ворог, буквально влучав в усю критичну інфраструктуру — трансформаторні підстанції, водогони, теплові мережі. Дуже багато потрібно буде зробити. Зараз ми приступили вже, і робимо все, щоб наступний опалювальний сезон був кращим, ніж цей", — сказав Терехов.

Нагадаємо, деякі громади Харківської області почали завершувати опалювальний сезон із 24 березня. У Харкові теплопостачання припинили 6 квітня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.