Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перший випадок небезпечного захворювання у новому році виявили у Харківській області

Зараженные дикие животные перестают бояться людей и могут даже днем забегать в села. Фото: соцсети
Захворювання викликає тяжку патологію всіх систем організму.

Йдеться про дирофіляріоз — паразитарне захворювання, яке викликають круглі гельмінти роду Dirofilaria.

У 2022 році фахівці зробили розтин убитій мисливцями лисиці і знайшли у її серці збудників захворювання. Минулого року лише моніторингові дослідження у Харківській області показали п'ять випадків зараження собак дирофіляріозом, а з урахуванням клінічних випадків значно більше. Основне джерело збудника у природних умовах — хижі ссавці. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі у Харківській області.

Раніше вважалося, що дирофіляріозом хворіють лише тварини, але в останні роки все частіше стали реєструвати випадки зараження людей. За даними Міністерства охорони здоров'я, лише у Києві минулого року зафіксували три випадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студент привіз малярію до Харкова

Дирофіляріоз супроводжується тяжкою патологією всіх систем організму. Джерело захворювання — уражені домашні, безпритульні та дикі м'ясоїдні тварини.

Власників тварин просять регулярно проводити діагностичне обстеження та лікувально-профілактичну дегельмінтизацію вихованців, але лише за участю фахівців ветеринарної медицини, оскільки при дирофіляріозі вони мають свої особливості. Переносники збудників — комахи.

Нагадаємо, 17 січня стало відомо, що у Харківській області підтвердили перші випадки нового штаму коронавірусу "Омікрон".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.