Перейменування "Південної залізниці" пригальмували

В "Укрзалізниці" пояснили, чому процес перейменування зупинився.

Причиною призупинення процесу перейменування називають складну ситуацію на фронті.

Процес перейменування Південної та Південно-Західної залізниць досі не завершений. Навесні минулого року у додатку "Дія" провели голосування щодо нових назв, більшість учасників підтримала назви — Харківська та Центральна залізниці відповідно. Проте перейменування призупинили. Про це повідомили у компанії "Укрзалізниця" у відповідь на запит активістів проєкту "Деколонізація. Україна".

"Зважаючи на напружену ситуацію в північних та північно-східних регіонах країни, де територіально розташовані регіональні філії "Південна залізниця" та "Південно-Західна залізниця" АТ "Укрзалізниця", реалізацію заходів щодо перейменування регіональних філій наразі призупинено", — сказано у відповіді "Укрзалізниці".

В "Укрзалізниці" розповіли, що компанія виконує заходи щодо дерусифікації та декомунізації об'єктів інфраструктури залізничного транспорту. Наприкінці листопада 2022 року була затверджена програма дерусифікації інфраструктури залізничного транспорту. З 2023 року перейменовані 120 об'єктів залізничної інфраструктури, зокрема 22 роздільних пункти, 79 зупинок і 19 залізничних платформ.

Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" також запитали, коли з квитків зникне російська мова. В "Укрзалізниці" кажуть, що це станеться наприкінці року.

"Щодо зміни мови на бланках проїзних та перевізних документів, які використовуються у внутрішньому сполученні, наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 25.03.2024 №254 "Про затвердження форм та зразків проїзних та перевізних документів, що використовуються на залізничному транспорті", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 03.06.2024 №812/42157, затверджено нові форми та зразки проїзних документів українською і англійською мовами. Зазначений наказ набирає чинності з 19 грудня 2024 року", — сказано у відповіді "Укрзалізниці".

Питання про мову, яка застосовується при оформленні проїзних і перевізних документів у сполученні з країнами Євросоюзу, регулюється Угодою про міжнародне пасажирське сполучення. Там сказано, що такі документи оформлюють українською та англійською мовами.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці лютого 2023 року компанія "Укрзалізниця" розпочала програму "Залізна українізація". Програма передбачає позбавлення російських назв, позначок і зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту. Вона триватиме три роки — з 2023 по 2025-й. Серед об'єктів, які мають перейменувати, була, зокрема "Південна залізниця".

17 березня 2023 року у "Дії" фінішувало голосування за нове ім'я для Південної залізниці. Більшість українців хотіли, аби Південна залізниця з центром у Харкові називалася Харківська. За це віддали 335 600 голосів, або 39% від загальної кількості тих, хто брав участь в голосуванні.