Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Перейменування Первомайського: у другий тур пройшли десять назв

Ілюстративне фото: Первомайська міськрада
Учасники голосування спробували накручувати голоси.

Мешканці Первомайського зможуть обирати серед назв — Добродар, Холодноярськ, Златопіль, Хлібодар, Квіточ, Світоч, Озерянськ, Сиваш, Янголів та Миропіль.

1 лютого на засіданні топонімічної комісії Первомайської міської ради допустили до другого туру голосування з перейменування міста Первомайський десять назв. Голосування продовжиться після отримання роз'яснення щодо відповідності цих назв закону та нормам. Про це повідомив первомайський міський голова Микола Бакшеєв.

"Виходячи з того, що результати голосування у месенджерах були хибними внаслідок накручування голосів, одноголосно було підтримано допустити у другий тур голосування десять назв, які отримали підтримку серед населення. Тобто, підбиваючи підсумки, в другий тур голосування виходять десять назв: Добродар, Холодноярськ, Златопіль, Хлібодар, Квіточ, Світоч, Озерянськ, Сиваш, Янголів та Миропіль", — написав Бакшеєв у своєму Telegram.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сиваш, Лихачове чи Травень? Місто в Харківській області шукає нову назву

Обрані десять назв направлять до Українського інституту національної пам'яті та Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди з проханням надати роз'яснення про їхню відповідність закону України про декомунізацію та дерусифікацію, філологічним нормам української мови.

"Після отримання висновків від даних установ, буде відкрито голосування на платформі E-DEM з урахуванням зауважень, якщо такі будуть, для відбору назви міста", — пояснив Микола Бакшеєв.

Як писав KHARKIV Today, 23 січня у Первомайському стартувало голосування за нову назву міста. Топонімічна комісія відібрала 15 варіантів назв міста, за які можуть голосувати мешканці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.