Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Переселенці можуть змінити адресу або відмовитись від статусу в "Дії"

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У "Дії" запустили дві нові послуги.

У застосунку "Дія" з'явилися дві нові послуги.

Відтепер переселенці можуть направити заяву для зміни адреси реєстрації або знятись з обліку внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

"Зручність, швидкість та безбар'єрність для громадян — важливі пріоритети в цифровізації соціальних послуг. Від сьогодні для внутрішньо переміщених осіб ми забезпечили можливість змінити адресу реєстрації проживання або знятись з обліку, без бюрократії та необхідності звертатися до органів соцзахисту", — сказала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Для того, щоб змінити адресу реєстрації внутрішньо переміщеної особи, потрібно зайти у застосунок "Дія", натиснути на меню своєї довідки ВПО. Потім слід обрати опцію — "Змінити адресу фактичного проживання", переглянути опис послуги й натиснути "Почати".

Після цього вводиться адреса поточного перебування переселенця. Далі необхідно підтвердити своє місце перебування, увімкнувши геолокацію, й відправити заяву на розгляд. Заяву опрацюють протягом 15 хвилин. Користувач "Дії" отримає сповіщення про опрацювання заяви. У довідці ВПО буде відображатися нова інформація.

"Важливо! Змінити місце реєстрації ВПО можуть ті переселенці, які мають довідку ВПО в "Дії". Для цього необхідно фізично перебувати на місці нової прописки, щоб підтвердити геолокацію", — попередили у Мінсоцполітики.

Для зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи в "Дії" потрібно натиснути на меню своєї довідки ВПО у застосунку, обрати опцію — "Скасувати статус ВПО" і натиснути на кнопку "Почати". Після цього відправляється відповідна заява. Її також обіцяють розглянути протягом 15 хвилин. Оповіщення після опрацювання прийде, довідка ВПО зникне з "Дії".

Як писав KHARKIV Today, переселенці, які перемістилися після 24 лютого 2022 року з населеного пункту в районі бойових дій або окупації й оформили довідку ВПО, можуть отримати таку саму довідку для новонародженого малюка. Розмір допомоги на дитину становить 3000 гривень на місяць.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.