Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Переселенці Харківської області не отримали виплати ВПО: чому

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
За січень виплати не отримав ніхто в регіоні.

У Харківській області затримають виплати людям зі статусом внутрішніх переселенців.

Гроші за січень не отримали як мешканці Північної Салтівки, які виїхали в інші частини міста, так і харків'яни, що вимушено живуть у різних районах області. Гроші на картках не побачили й ті харків'яни, що залишилися без житла через російську війну.

Отримання коштів - питання кількох днів, повідомили KHARKIV Today у ХОВА.

"Це технічні проблеми Державного казначейства. Таке відбувається по всій Україні. Сподіваємось, за кілька днів гроші будуть перераховані", - сказав директор департаменту соцзахисту ХОВА Юрій Шпарага.

Нагадаємо, зазвичай гроші вимушеним переселенцям перераховують раз на місяць: дорослим із статусом по 2000 гривень, дітям по 3000 гривень. Право на виплати мають усі жителі Харківщини, які переїхали зі свого місця проживання через війни і отримав статус ВПО.

Іноді люди, говорить Юрій Шпарага, харків'яни зловживають статусом ВПО: приміром, виїхали з Харкова до не менш небезпечного передмістя і отримують гроші.

Нагадаємо, на Харківщині зареєстровано 452 800 переселенців, які перебувають на обліку в місцевих управліннях соціального захисту населення, зокрема 371 000 людей звернулися по довідки ВПО після 24 лютого 2022 року. У Харкові станом на 11 січня було зареєстровано 150 000 внутрішньо переміщених осіб, зокрема 18 000 дітей.

У 2023 році виплату допомоги на проживання ВПО буде подовжено автоматично. Для отримання допомоги переселенцям не потрібно підтверджувати свій матеріальний стан, оскільки допомога на проживання не залежить від отриманого прибутку.

У разі зміни місця фактичного проживання переселенцю необхідно стати на облік за новим місцем проживання, щоб не втратити щомісячну державну допомогу. У випадку повернення на постіне місце проживання так само треба повідомити про це, тоді виплати припиняться.

Коментарi: 6

01 лютого, 2023 - 00:05
Ярослав

Это всё понятно, проблема в том, что детей ошибкой казначейства не накормишь, не серъёзно как -то всё, как будто в детский сад играете!

01 лютого, 2023 - 00:05
Ірина

Коли люди поїхали за місто, бо в Харкові жити було нестерпно, то це не покинули житло, не платять більш коштів за інше житло? Не змінили життя на гірші умови? Що цей аффтар белькоче? Розумничок, дідько йому...

01 лютого, 2023 - 00:05
Снурницына инна

Переехала с с.Терновая Липцевской громады Харьковского района в Харьков. Как ВПО за январь не получила, жильё разрушено. Какие компенсации положены и куда обращаться? Не получала и от мжд. Организаций, хотя звявка принята на сайте едопомога ещё с лета

01 лютого, 2023 - 00:05
Наталія

Ви все свої ряхи ніяк не накормите!! Депутатам підняли зарплати,а за які заслуги???? А Харків всі ВПО голодують!!!! Ні роботи немає ні грошей, подихаеш з маленькою дитиною. Коли ж ви нажретесь свині??!!!!! Кожного хто сидить в верховній раді за гриву і на передову!!!!! За що отримують зарплату по 300 тисяч?????

01 лютого, 2023 - 00:05
3petrik3

кто бы сомневался

01 лютого, 2023 - 00:05
Неллі

Шановний Юрій Шпарага, ми не взмозі жити вдома( у Харкові, на вул. Бучми),тому "виїхали з Харкова до не менш небезпечного передмістя і отримуємо гроші". Наш будинок, на даний час, не придатний для проживання та не є об'єктом відновлення. Так,вимушені знімати житло,якимось чином годувати дітей і просто продовжувати ЖИТИ. Дякуємо за розуміння. З нетерпінням очікуємо на отримання виплати,бо вона нам необхідна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.