Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ООН купила машину для розмінування земель на Харківщині

Фото: ХОВА
Машина працюватиме на сільгоспземлях.

До кінця року планують придбати ще дві машини для розмінування виробничих потужностей.

Всесвітня продовольча програма ООН в Україні купила Харківській області машину для розмінування територій. Машина розроблена харківськими виробниками. У вівторок 14 листопада голова Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Метью Голлінгворт і голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов передали машину вибухотехнікам. Вона працюватиме на сільськогосподарських територіях.

"Цього року коштом ООН заплановано закупити ще 2 таких машини. Усі вони працюватимуть на території нашої області в межах проєкту з очищення та відновлення земель сільськогосподарського призначення. Таким чином, на сьогодні Харківщина має 9 машин для розмінування, 2 з них — нашого виробника. Вартість спецтехніки — 5,6 млн грн, що значно дешевше закордонних аналогів", — розповів Синєгубов.

На сьогодні обстежено понад 8000 гектарів території. На цій площі виявили та знищили майже 136 000 вибухонебезпечних предметів. Однак сільськогосподарські землі майже не розміновували. Як зазначив Синєгубов, за допомогою машини, яку придбала ООН, вдасться пришвидшити процес розмінування. Машина вироблена у Харківській області, тому у разі виникнення середніх ушкоджень її зможуть відремонтувати за короткий проміжок часу — від трьох годин до однієї доби. Якщо вона буде суттєво пошкоджена, то на ремонт знадобиться три доби.

з
Фото: ХОВА

Як писав KHARKIV Today, у жовтні вибухотехніки отримали машину для розмінування харківського виробництва. Вона оснащена автоматичним пультом управління та камерами відеоспостереження, що зменшує ризики для операторів. Машина схожа на трактор, який штовхає поперед себе каток і знищує протипіхотні та протитанкові міни.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.