Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти залякують жителів Харківської області "нациками"

Иллюстративное фото: Харьковская прокуратура
Український гвардієць розповів, як окупанти обстріляли колону автомобілів зі Старого Салтова.

Під час евакуації окупанти відкривають вогонь по колонах цивільних автомобілів.

Російські окупанти, які стоять на блокпостах у Харківській області, залякують місцевих жителів, розповідаючи про те, що під час спроби евакуюватися їх розстріляють українські військові. Про це повідомили у Східному оперативно-територіальному об’єднанні Національної гвардії України.

"Люди, які виїжджали з окупованих селищ, розповідали нам, що російські військові на блокпостах спочатку залякують цивільних, мовляв: "В Україну ви не доїдете, вас "нацики" розстріляють!". Потім, коли машини наближаються до нас, рашисти починають обстрілювати колони і спрямовують у цю точку дрон, щоб коригувати вогонь за тими, хто з цивільних прийде на допомогу", — пояснив гвардієць Володимир, який рятував жителів під час евакуації зі Старого Салтова.

гвардия
Гвардієць Володимир. Фото: Східне оперативно-територіальне об'єднання Нацгвардії України

Гвардієць Володимир разом з іншими військовими обороняє Україну на Чугуївському напрямку. 30 квітня він став свідком обстрілу окупантами гуманітарного коридору. Того дня гвардійці проїжджали село Зарожне (Чугуївський район) та почули вибухи, побачили сильний дим, потім колону з семи цивільних автомобілів, яка проїхала під обстрілами з "Градів".

Люди на автомобілях евакуювалися з окупованого Старого Салтова, коли російські військові відкрили вогонь. Гвардійці довезли евакуйованих до Харкова, пораненого до лікарні.

"Я побачив Volkswagen з розбитим лобовим склом. Там були двоє чоловіків і дівчина. У одного хлопця всі руки і обличчя були у крові. Він тримався за голову. Я підбіг надавати йому допомогу і рятувати інших, бо з досвіду знаю — "Градами" зазвичай "насипають" серіями, найчастіше чотири рази поспіль. Спочатку ми ховалися під парканом, далі перебігли під велике дерево. Я дістав кровоспинні засоби зі своєї аптечки і надав хлопцю допомогу", — розповів гвардієць Володимир.

Як писав KHARKIV Today, 4 травня жителі тимчасово окупованого Вовчанська та інших населених пунктів намагалися самостійно евакуюватися до Харкова. Рано-вранці колону цивільних автомобілів обстріляли російські окупанти. Це сталося неподалік Верхнього Салтова. 6 травня поліція встановила місцезнаходження колони автомобілів. На місці виявили російський танк, шість автомобілів та тіла жителів, які намагалися евакуюватися. Серед них останки дівчинки, яку шукали родичі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.