Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти, які "Градами" обстрілювали Харківську область, чекатимуть на суд у Полтаві

23-річний Олександр Іванов (ліворуч) та 27-річний Олександр Бобикін (праворуч) перебувають у Дніпровській виправній колонії.

Суд ухвалив рішення про розгляд справи у відкритому засіданні, продовжив запобіжний захід обвинуваченим і перевів їх до Полтави.

17 травня у Котелевському районному суді Полтави пройшло підготовче судове засідання у справі №535/244/22, де обвинувачені — двоє російських окупантів, які обстрілювали з "Градів" Козачу Лопань і Дергачі. Засідання вів суддя Євген Болибок.

Самі підозрювані 27-річний Олександр Бобикін та 23-річний Олександр Іванов перебували у Дніпровській виправній колонії №89. З ними були двоє адвокатів — Валерія Іванова та Володимир Ковальчук і перекладач Надія Мельниченко. У залі суду — прокурор Харківської обласної прокуратури Василь Панов і прокурор Олег Максюк.

Суддя пояснив, що необхідно визначити дату засідання, формат — відкрите чи закрите, склад (один суддя чи колегія суддів), розглянути клопотання, якщо такі є. Клопотання заявив прокурор Харківської обласної прокуратури Василь Панов, обвинуваченим просив продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та перевести їх до Полтавської установи виконання покарань №23, оскільки є ризики, що вони будуть ховатися від органів досудового розслідування, впливати на свідків та вчиняти інші злочини.

"У нас клопотання про запобіжний захід. Потрібно вирішити це питання, оскільки запобіжний захід закінчується 3 червня, є питання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", — сказав Панов.

Як повідомив прокурор, підозру обвинуваченим було вручено 6 квітня, запобіжний захід продовжували 5 травня, обвинувачених відправили до Дніпровської колонії. На засіданні 17 травня обвинувачені не висловлювали заперечень щодо продовження запобіжного заходу, але просили залишити їх у Дніпровській колонії.

"Прошу залишити мене у даній виправній установі. Щодо продовження тримання під вартою не заперечую", — сказав обвинувачений Бобикін.

Захист обвинувачених також висловився проти проведення судового засідання у відкритому режимі.

"Вважаємо, що зазначене клопотання необґрунтоване. Ч. 3 ст. 315 КК України передбачає, що на даній стадії можемо надати клопотання про обрання, зміну запобіжного заходу, а прокурор звернувся щодо продовження запобіжного заходу. Тому вважаю, що клопотання не підлягає розгляду, — сказав захисник обвинуваченого Іванова. — Не заперечую на рахунок тримання під вартою, але залишити у Дніпровській колонії. Друге — у закритому судовому засіданні. Враховуючи воєнний стан, вважаю, що це буде доцільним".

Суддя Болибок оголосив обвинуваченим про право вимагати розгляд справи у складі колегії з трьох суддів, проте обвинувачені відмовилися. Суддя пішов у дорадчу кімнату для ухвалення рішення про проведення підготовчого засідання.

"Клопотання про розгляд колегіального не заявлено. Суд буде видалятися до дорадчої кімнати", — сказав Болібок.

Після виходу з нарадчої кімнати суддя Болибок оголосив рішення суду. Згідно з рішенням, судове засідання проводитиме у відкритому режимі, обвинуваченим продовжили запобіжний захід до 15 липня і перевели до Полтавської установи виконання покарань №23.

"Суд ухвалив: призначити кримінальне провадження до судового розгляду на 11:00 19 травня 2022 року у залі судових засідань у приміщенні Котелевського районного суду Полтавської області. Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Бобикіна та Іванова задовольнити. Продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у Полтавській установі виконання покарань №23 до 15 липня 2022 року. У задоволенні захисника обвинуваченого Бобикіна адвоката Іванової щодо здійснення кримінального провадження у закритому режимі відмовити. Розгляд справи проводити у відкритому судовому засіданні", — сказав Болибок.

Захист обвинувачених може оскаржити рішення у Полтавському апеляційному суді протягом п'яти днів.

Як писав KHARKIV Today, прокурор Харківської області Олександр Фільчаков анонсував перший в Україні публічний суд над окупантами у Харківській області.

10 травня слідчі завершили слідство у справі двох полонених окупантів Олександра Бобикіна та Олександра Іванова, які обстрілювали Харківську область із "Градів" 24 лютого з території Бєлгородської області. Внаслідок обстрілу було зруйновано житлові будинки та об'єкти цивільної інфраструктури у Козачій Лопані. Після цього вони перетнули кордон і продовжили обстріл, доки не потрапили у полон. Санкція статті, за якою звинувачують окупантів, передбачає до 12 років ув'язнення.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.