Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти наказали нищити українські книжки на загарбаних територіях Харківської області

Ілюстративне фото
Знищать навіть казки та дитячі ілюстровані книжки майже без тексту.

Нові підручники обіцяють завезти з Росії. 

Все ще окупованою залишається Борівщина. За даними аеророзвідки, кількість російських окупаційних військ на території Борівської громади останнім часом значно зменшилася. Після прицільного ураження вогнем місць зосередження окупантів, останні вивели основну частину вцілілої техніки у Купʼянському напрямку. Російські військові, які залишилися, проявляють більше агресії до місцевого населення і висловлюють невдоволення ситуацією. Про це повідомили у Борівській селищній раді.

"Громадою керує "новопризначений" окупантами Сергій Агарков. Новий гауляйтер розповідає людям, що Борівщина назавжди стала частиною РФ, і нею тепер опікуватиметься Краснодарський край. Він обіцяє, що за рахунок цього російського регіону у нашій громаді будуватимуться дороги, ремонтуватимуться школи тощо. Натомість окупанти лише все руйнують та грабують і жодної копійки на відновлення зруйнованого ними ж ще не виділили. Навіть працівники, яких вони набрали в штат, вже три місяці працюють без зарплат за продуктовий пайок", — розповіло керівництво громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Himars працює на Харківщині. Обстрілів стало менше

Вони додали, російські програми та підручники до шкіл Борівщини також обіцяють завезти з Краснодарського краю.

"Тим часом на окупованих територіях триває боротьба з українськими підручниками та літературою. Відомо, що шкільні бібліотеки сусіднього Куп’янського району вже отримали розпорядження від окупаційної влади скласти реєстр усіх наявних у них книг, виданих з початку 1991 року, та утилізувати їх. Знищенню підлягають навіть казки та дитячі ілюстровані книжки, де майже немає тексту", — поінформували у Борівській селищній раді.

У Борівській громаді уточнили, що окрім загарбання українських земель окупанти також прагнуть повністю окупувати мізки людей.

"На Борівщині майже від початку повномасштабної війни Росії проти України немає мобільного звʼязку та інтернету. На території так званих "ЛНР" та "ДНР" вже заблоковані Viber та Google. Такі обмеження інформаційного простору позбавляють людей можливості отримувати інформацію з різних джерел, аналізувати її та робити об’єктивні висновки, мати власну думку і громадянську позицію. Натомість це дозволяє окупантам контролювати інформаційний простір і, як наслідок, маніпулювати свідомістю громадян", — повідомили там.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.