Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанти дистанційно мінують Харківську область

Фото: Людмила Денисова
Мінування відбувається за допомогою залпових дистанційних систем "Землеробство".

Російські окупанти розставляють на ділянках Харківської області міни за допомогою нової інженерної системи дистанційного мінування "Землеробство".

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Фактично ворог може за дуже короткий термін замінувати значні площі. Російські бойовики здійснюють мінування неконтрольовано та незалежно від місця або території здійснення бойових дій, що становить велику загрозу насамперед мирному населенню", — пояснила Денисова.

Як зазначила уповноважена Верховної Ради України, окупанти порушують Протокол про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року щодо захисту жертв міжнародних  збройних конфліктів.

"Закликаю міжнародне співтовариство відреагувати на факт використання країною-окупантом заборонених видів озброєння та посилити санкції для повного припинення військової агресії з боку Російської Федерації", — наголосила Денісова.

Система "Землеробство" призначена для створення мінних полів на відстані від 5 до 15 кілометрів, працює за типом реактивної системи залпового вогню, але замість вибуху ракети встановлює багато дистанційних мін за одиницю часу. Для системи використовують снаряди як для СЗО "Град".

Як писав KHARKIV Today, жителів Харківської області закликали не піднімати сині сірникові коробки, які можуть лежати на дорозі, оскільки це — міни.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.