Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Окупанта, який застрелив жительку Ізюму через українську мову, засудили до 15 років

Фото: Харківська обласна прокуратура
Вирок винесли заочно.

Олександр Меделяєв застрелив жінку, почувши від неї українську мову.

Дзержинський районний суд Харкова виніс вирок російському окупанту, який застрелив жінку під час окупації Ізюмського району. Загарбника визнали винним і засудили до 15 років ув'язнення.

Засуджений — Олександр Меделяєв, заступник командира 3-го танкового батальйону з озброєння 6-ї окремої танкової бригади (військова частина 54096 1-ї танкової армії західного військового округу Збройних сил Росії). Згідно із даними бази "Миротворець", Меделяєв народився 23 листопада 1983 року, живе у місті Володарськ Нижньогородської області (Росія).

Слідчі встановили, що вбивство сталося 2 червня 2022 року в Ізюмі. Того дня 35-річна хотіла зателефонувати братові, який мешкає на Івано-Франківщині, та підійшла до штабу російських загарбників, оскільки там був інтернет і зв'язок. Зі штабу вийшов Меделяєв і почув, що жінка розмовляє українською. Він обурився та вистрелив у неї.

"Зі штабу вийшов 40-річний російський військовий, який почув українську мову від жінки, що його обурило та розлютило. Він вийшов до неї з пістолетом та вистрелив у груди. Потерпіла загинула на місці", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Окупанта визнали винним за ч. 2 ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Вирок суду поки не набув чинності, оскільки триває час на подання апеляції. Загарбник знаходиться у розшуку, він відбуватиме покарання після затримання.

"Оскільки засуджений поки що переховується від українського правосуддя, строк відбуття ним покарання почне обчислюватись з моменту його фактичного затримання. Допоки він ухиляється від відбування покарання, призначеного йому за вироком суду, строки давності зупиняються", — пояснили у прокуратурі.

Як писав KHARKIV Today, жінка, про яку йдеться, переїхала у Харківську область незадовго до повномасштабного вторгнення. Жила в Ізюмі з чоловіком. Під час окупації не змогла виїхати. Слідство встановило, що загарбники залицялися до жінки та обіцяли забрати її до Росії для "кращого життя". Вбивство сталося через ревнощі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.