Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

17 березня, 2021 - 15:29

Одноголосно. Комітет виніс на розгляд Верховної Ради питання про вибори в Харкові

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
За призначення виборів мера Харкова тепер повинна проголосувати Верховна Рада.

Нардепам пропонують підтримати призначення виборів мера Харкова на осінь.

17 березня комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування прийняв рішення про призначення позачергових виборів харківського міського голови. "За" проголосували всі присутні народні депутати — з 27 сьогодні був 21 нардеп.

Заступник голови підкомітету Аліна Загоруйко озвучила рішення підкомітету.

"Питання резонансне. На своєму засіданні 16 березня підкомітет розглянув рішення Харківської міської ради від 24 лютого про дострокове припинення повноважень Кернеса. Рішення було надіслано додатково до заяви в зв'язку зі смертю Кернеса. Розглянувши документи і клопотання підкомітет взяв до уваги статті Виборчого кодексу України. Одноголосно прийнято рекомендувати Верховній Раді призначити позачергові вибори харківського міського голови на неділю 31 жовтня 2021 року", — сказала Загоруйко.

Нардепи Дмитро Микиша, Олександр Качура ( "Слуга Народу") і Роман Лозинський ( "Голос") відзначили, що Харківська міськрада навмисно затягувала з прийняттям факту смерті Геннадія Кернеса і відправленням всіх необхідних документів до комітету.

"Нарешті це сталося, що Харківська міськрада надіслала повний пакет документів. Ми приймаємо рішення також стосовно Львівської області. Там голова 6 лютого помер, 8 отримали свідоцтво про смерть, 11 сесія зібралася і прийняла рішення, зібрали документи. Кернес помер 16 грудня 2020 року, клопотання — 31 грудня, а рішення 24 лютого 2021 року. Розуміємо, хто був зацікавлений, щоб вибори пройшли не навесні, а восени. Ми не можемо призначити вибори на весну, тільки на осінь. Звертаюся до харків'ян, щоб ви розуміли і не слухали ті фейки, що саме Верховна Рада перенесла вибори на осінь", — сказав Микиша.

Голова партії "Слуга Народу" Олександр Корнієнко нагадав, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який скасує юридичні перешкоди для призначення позачергових виборів міського голови у разі дострокового припинення повноважень.

Нагадаємо, 15 березня профільний комітет Верховної Ради оприлюднив порядок денний на чергове засідання, де першим питанням стояло призначення виборів мера Харкова.

Раніше, 27 січня, комітет уже розглядав питання про призначення виборів мера Харкова. Однак передати його на розгляд Верховній Раді не змогли, оскільки не отримали необхідні копії документів від Харківської міськради  — свідоцтва про смерть мера Геннадія Кернеса або рішення Харківської міськради про визнання мера померлим, була тільки заява секретаря міськради Ігоря Терехова.

Тоді нардепи написали до міськради звернення з проханням припинити повноваження Геннадія Кернеса. На сесії 24 лютого Харківська міськрада проголосувала за дострокове припинення повноважень п'ятого мера Харкова. 3 березня Верховна Рада отримала документи з Харківської міськради.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.