Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Об'єднання двох харківських університетів: що буде зі студентами та викладачами

Студенты и преподаватели вышли на протест против объединения 10 сентября. Фото: KHARKIV Today.
Володимир Бабаєв пообіцяв, що для студентів все залишиться по-старому.

Після об'єднання Харківського національного університету будівництва та архітектури і національного університету міського господарства скорочення викладачів неминуче.

Про це розповів ректор університету міського господарства і за сумісництвом голова Ради ректорів Харківського регіону Володимир Бабаєв. Як писав KHARKIV Today, Рада ректорів Харківського регіону рекомендувала Міністерству освіти і науки приєднати університет будівництва та архітектури до університету міського господарства.

Це рішення викликало невдоволення багатьох викладачів і студентів, тому що у червні на вченій раді університету будівництва та архітектури було прийняте рішення приєднуватися до НТУ "ХПІ" і у "ХПІ" дали згоду. За словами Бабаєва, він не втручався у цей процес, хоча і вважав, що у Політехнічному університеті харківська архітектурна школа не виживе через відсутність матеріальної бази.

"1 вересня ректор "ХПІ" Євген Сокол звернувся до мене з питанням, що він як громадянин Харкова не може миритися з питанням об'єднання університету будівництва та архітектури і звернувся до мене як до голови Ради ректорів, і запропонував мені взяти цей університет в ряди університету міського господарства. 2 вересня зустрілися ректор ХПІ, ректор ХНУБА. Ми вирішили, що доцільно приєднати університет до Бекетова. Я запропонував винести питання на засідання Ради ректорів Харківського регіону", — розповів Володимир Бабаєв.

3 вересня Рада ректорів проголосував "за", але це рішення носить рекомендаційний характер. Остаточне слово за Кабміном. Поки що це рішення не прийняте, але у Володимира Бабаєва є своє бачення розвитку майбутнього об'єднаного університету.

"Факультет архітектури увійде до складу університету ім. Бекетова самостійно. Інститут будівництва, який у нас існує, зливається з факультетом будівництва і працює як єдина ланка. Для студентів не буде ніяких змін, крім кращої матеріальної бази", — пообіцяв ректор університету ім. Бекетова.

Щодо викладачів та інших співробітників, їх чекають неминучі скорочення. Це торкнеться насамперед тих підрозділів, які зараз є в обох вишах: бухгалтерії, канцелярії, відділу кадрів. Рішення про скорочення викладачів буде прийматися на основі рейтингу, який складається в університеті ім. Бекетова на основі оцінок самих викладачів, студентів і експертів МОН.

"Звільнені будуть ті викладачі, які опиняться у нижній частині рейтингу. Наші працівники теж схвильовані, тому що вони знають: той, хто буде у нижній частині рейтингу, може бути скорочений, незважаючи на те, чи це викладач Бекетова, чи ХНУБА", ​​— розповів Володимир Бабаєв.

За його словами, всі ці перетворення не будуть проводитися у перший рік після об'єднання вишів. Спочатку всі викладачі та студенти будуть працювати і вчитися там же, де і зараз.

Дату передбачуваного об'єднання вишів Володимир Бабаєв не назвав: за його словами, все вирішать у Міністерстві освіти і науки та у Кабміні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.