Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Обшуки у ексголови Харківської облради. Чернов називає це тиском на нього

Фото: KHARKIV Today
У ЖК "Фаворит" зареєстрована одна з фірм сина Сергія Чернова.

Слідчі дії пройшли у квартирі, де знаходиться офіс сина Сергія Чернова, Дмитра.

Вдень 18 січня СБУ проводила слідчі дії у приміщенні за адресою, де зареєстровано одну з фірм сина ексголови Харківської обласної ради. У цьому будинку на вулиці Сумській, 130 знаходиться і квартира Чернових. У СБУ офіційно обшуки не підтверджують. Сергій Чернов повідомив KHARKIV Today, що слідчі дії проходили в офісі. На якій підставі вони були, не знає, але це пов'язує зі своєю діяльністю.

"Є погрози і дискредитація мене як керівника Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад з боку низки народних депутатів України, які неодноразово публічно заявляли про те, що це незаконні організації, про те, що я незаконно очолюю Асоціацію. З цього приводу у мене є висновок, який спростовує ці публічні звинувачення Національної академії правових наук і Харківського інституту Бокаріуса, який зробив висновок про те, що народні депутати України втручаються у діяльність Всеукраїнського об'єднання і дискредитують мене. Я розцінюю це як тиск на мене”, — повідомив Чернов.

Від кого надходять погрози, Чернов не став називати і пообіцяв опублікувати найближчим часом документи.

"От коли у мене будуть документи, я обов'язково вам представлю. А найближчим часом рішення суду, яке винесено на користь мене минулого року, де я захищав свою честь і гідність у питаннях публікацій, які поширювалися про мене у засобах масової інформації, опублікую. Я опублікую висновок Національної академії правових наук, я опублікую висновок Інституту Бокаріуса про тиск, втручання у діяльність Всеукраїнської асоціації районних і обласних рад про перевищення повноважень посадових осіб. Комусь це потрібно, хтось дає ці доручення постійні, хтось втручається у мою діяльність як депутата обласної ради та як людину, яка очолює Всеукраїнське об'єднання районних і обласних рад", — каже Чернов.

Ексголова облради не спілкувався із силовиками під час обшуків, на місці були його дружина і адвокат.

Пізніше прессекретар Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко повідомив, що слідство не має даних про причетність ексголови Харківської облради до розслідуваних подій.

За даними досудового розслідування, група осіб заволоділа комунальним майном, розташованим на вулиці Чернишевська, 78. Надалі вказане майно нотаріус переоформив на третю особу.

Кримінальне провадження відкрили за ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (за фактом шахрайства, скоєного в особливо великих розмірах) та за ч.1 ст.365-2 Кримінального кодексу України (за фактом зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги (по нотаріусу).

"Наразі у слідства відсутні будь-які дані про причетність колишнього голови облради до розслідуваних подій. Обшуки проводяться не у колишнього голови облради, а у його сина", — пояснив Дмитро Чубенко.

Слідство встановлює всіх, хто мав відношення до шахрайських дій.

Прессекретар Харківської обласної прокуратури уточнив, що кримінальне провадження було відкрите у квітні 2021 року. На вулиці Чернишевській, 78 розташовані нежитлові приміщення підвалу площею 268,8 кв. м. Продовжується експертиза щодо визначення вартості майна.

Раніше у Телеграм-каналі було опубліковано фото слідчих дій у будинку на Сумській, 130 за участю співробітників СБУ. У мережу виклали фото офісу всередині та зовні. На столі в офісі сфотографували вітання колишнього керівника СБУ Василя Грицака Сергію Чернову з його 60-річчям, яке він святкував у серпні 2021 року. Пізніше це фото видалили.

Фото: соцсети
Фото: соцмережі 
Фото: соцсети
Фото: соцмережі

Сергій Чернов — чинний депутат Харківської облради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Українська асоціація районних та обласних рад", заступник голови Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові Верховної Ради. Сергій Чернов представляє Україну в Бюро CORLEAP (Конференції місцевої та регіональної влади країн Східного партнерства), у 2021 році став радником Дмитра Разумкова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.