Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нові вікна у пошкоджених будинках Харкова: не замінили й половини

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Мешканці залишають заявки щодо скління вікон.

Вікна без скла закривали плитами ОСБ, аби зберегти майно власників квартир.

У Харкові минулого року вдалося посклити близько 75 000 вікон у будинках, пошкоджених через обстріли російськими окупантами. Про це повідомив перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради Олексій Богач.

"Місто Харків за той рік посклило біля 75 000 штук. Якщо у квадратних метрах, то це біля 150 000 метрів квадратних мешканцям ми допомогли зі склінням. Зараз всі заводи, всі, хто виробляє скло, всі працюють на цю тему. Це непросто: потрібно в область й в інші області. Це питання дуже складне, але місто працює над цим. Щоб стати в цю чергу, люди пишуть заяву, ми вносимо в базу, працюємо з цим", — сказав Богач.

За інформацією заступника директора департаменту ЖКГ міськради Євгена Пасенова, не вдалося засклити поки що й половини пошкоджених за час війни вікон у Харкові. Це одна з найбільш витратних статей у реконструкції будинків. Склопакети місто оплачувало з власного бюджету, двічі отримували субвенції з державного бюджету, а також допомагали міжнародні партнери.

У пошкоджених будинках міняють тільки вікна в квартирах, балконні рами харків'янам доведеться поновлювати самостійно. 

Нагадаємо, станом на середину лютого 2023 року мешканці Харкова надіслали майже 80 000 звернень із питань ремонту житлового фонду. Більша частина, понад 66 000 заявок, стосувалися закриття вікон, 1900 заявок — ремонту вхідних груп (дверей), 3200 заявок — відновлення стін, 8200 — ремонту покрівель. На той час покрівлі були пошкоджені або знищені у 1900 багатоквартирних будинках, у 786 — вхідні групи, у 1073 — стіни, у 4700 — вікна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.