Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Не платити податок на "зайві" метри у квартирах: чиновники сказали, що робити харків'янам

Фото: KHARKIV Today.
Місто обіцяє надати юридичну допомогу.

Державна податкова служба почала надсилати приписи про оплату податку на квадратні метри, які перевищують встановлену норму. У міській раді кажуть: нічого не змінилося, рішення з "норми" у Харкові діє колишнє.

Харків'яни почали отримувати документи від ДПС України з вимогою оплатити податок на квартири, площа яких становить до 85 квадратних метрів. Але у Харківській міськраді кажуть, що нічого не змінилося: харків'яни не повинні нічого платити за квартири площею до 85 квадратних метрів. Якщо податкова наполягатиме, міськрада обіцяє піти до суду.

Про "листи щастя" з Податкової служби поскаржилися мешканці будинку на Салтівці депутату міськради Артему Ревчуку.

Наскільки я знаю, рішенням міської ради "Про встановлення місцевих податків і зборів", ставка податків для об'єктів житлової нерухомості, зокрема квартир, незалежно від їх кількості загальною площею до 86 квадратних метрів, які знаходяться у володінні фізичних осіб, встановлена ​​у розмірі 0% . Чому ставлю таке питання, оскільки людям почали надходити "листи щастя" від Податкової. До мене звернулися мешканці будинку на вулиці Тракторобудівників, 150", — сказав Ревчук.

Як пояснила заступниця харківського міського голови — директорка департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева, рішення про нульову ставку податку на квартири до 85 метрів прийнято міськрадою чотири роки тому, з того моменту змін до  рішення не вносили.Водночас у Податковому кодексі зміни були.

"Рішенням сесії міської ради "Про місцеві податкові збори" ще у 17-му році було прийнято. І житловий фонд Іванова, Петрова, Сидорова площею 85 метрів ... Була встановлена ​​ставка 0%. Але за ці чотири роки були внесені зміни до Податкового кодексу. Ми не вносили зміни до свого рішення. Наше рішення має право жити", — пояснила Таукешева.

Жителів Харкова запевняють: рішення Харківської міської ради про нульову ставку законне, вони нічого не зобов'язані платити у Податкову. Секретар міськради Ігор Терехов заявив, що з Податковою службою з цього питання вже розмовляв. Якщо Податкова буде стояти на своєму, міськрада піде до суду.

"Я вже розмовляв з Податковою. Я знаю ці випадки. У нас є законне рішення сесії. Нічого ми для людей не піднімали і піднімати не маємо наміру. Тому будемо, значить, з ними судитися, якщо вони вважають по-іншому. Тому ми ні на копійку нічого не підняли, — сказав Терехов. — у Податковій своя позиція, у нас позиція — своя. Але наша позиція на боці правди, на стороні людей".

Відзначимо, з 1 січня в Україні збільшили максимальний податок на квадратні метри, що перевищують встановлену норму. Підвищена ставка застосовується до площі нерухомості, яка перевищує 120 квадратних метрів для будинків і 60 — для квартир. Тепер за зайвий квадратний метр потрібно платити не 62,5 гривні (було у 2020 році), а 70,8 гривні.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові знизили оренду на землю.

На позачерговій сесії міськради у червні депутати змінили формулу розрахунку орендної плати на землю на 2022 рік і базову ставку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.