Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нацгвардійці просять назвати вулицю на честь загиблого в Кремінній героя

Фото: Коломацька громада
Перейменування ініціює 5-та Слобожанська бригада.

П'ята Слобожанська бригада Національної гвардії України просить перейменувати вулицю Пермську у Новобаварському районі Харкова та одну з вулиць у Пісочині.

НГУ звернулася з проханням до харківського міського голови Ігоря Терехова.

"В умовах війни, коли топоніміка перестала бути питанням лише гуманітарної політики, висловлюємо пропозицію щодо перейменування однієї з вулиць у Харкові на честь нашого бойового підрозділу. Змінення топоніміки даної вулиці надасть змогу популяризувати факти новітньої історії української держави й формувати історичну свідомість українського народу", — пояснили нацгвардійці у листі до Терехова.

У Пісочині нацгвардійці просять перейменувати одну з вулиць на честь їхнього побратима та мешканця Пісочинської громади Миколи Чалого, який загинув на війні.

Микола Чалий захищав Україну з першого дня війни. Він отримав смертельне поранення 3 лютого, коли зупинив наступ окупантів північніше міста Кремінна у Луганській області. Захиснику було 37 років. Він посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеню.

"Змінення топоніміки буде ще одним доказом поваги суспільства до подвигів українських Захисників, що підтримає їх бойовий дух та увіковічить пам'ять полеглих побратимів", — зауважили нацгвардійці.

загинув
Микола Чалий. Фото: 5-та Слобожанська бригада

Зазначимо, 5-та Слобожанська бригада захищала Харків, Балаклію, Ізюм, наразі обороняє Україну на напрямку Кремінної. 

Як писав KHARKIV Today, 28 лютого на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення щодо перейменування 18 топонімів. У Харкові з'явилися, зокрема, вулиці Холодноярівська, Ірпінська, Бучанська, Тероборонівська.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.