Нардепи не понесуть відповідальності за "Харківські угоди" — Разумков
На думку Дмитра Разумкова, притягти до відповідальності народних депутатів за підтримку "Харківських угод" навряд чи вдасться. Однак покарати можуть тих, хто готував матеріали і пропонував їх до розгляду Верховною Радою.
Народні депутати України не несуть відповідальності за голосування в парламенті. Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, відповідаючи на питання про рішення Ради національної безпеки і оборони розслідувати голосування за "Харківські угоди".
"Наскільки я знаю, СБУ вже прийшла з тим, щоб отримати інформацію — хто і як голосував з відповідними рішеннями суду. Я добре пам'ятаю Конституцію. Стаття 80 говорить про те, що на щастя чи на жаль, народні депутати не несуть відповідальності за свої дії і голосування в стінах Верховної Ради України. Навіть сьогодні, коли знята депутатська недоторканність, індемнітет залишається і залишається для всіх тих колег, які сьогодні працюють. Тому я не впевнений, що в повному обсязі та ідея, яка сьогодні була озвучена, може бути реалізована . Але подивимося. Суд є суд", — сказав Разумков.
Водночас, притягнути до відповідальності тих, хто готував матеріали для "Харківських угод", можуть, вважає Разумков.
"Якщо ми говоримо про інших учасників процесу — хто готував ці матеріали, хто пропонував зробити той чи інший розгляд питань в стінах Верховної Ради, тут вже інші аспекти. Ті, хто були залучені до цього процесу, дійсно можуть понести відповідальність, якщо вони діяли не в інтересах України, передусім, якщо вони діяли в інтересах іншої держави", — пояснив він.
Сам Разумков на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 11 березня, коли приймалося рішення щодо розслідування "Харківських угод", був відсутній. Свою відсутність пояснив відрядженням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Харківські угоди ": Янукович кличе слідчих до Ростова
Як писав KHARKIV Today, 11 березня Рада національної безпеки і оборони України доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки і ратифікації "Харківських угод" 2010 року, згідно з якими Україна продовжила термін перебування російського флоту в Криму.
Нагадаємо, наприкінці січня колишньому Президенту України Віктору Януковичу повідомили про підозру в державній зраді (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України), коли в 2010 році він підписав "Харківські угоди" з Президентом Росії Дмитром Медведєвим.