Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Нарада Асоціації органів місцевого самоврядування вперше пройшла з правоохоронцями

Основною темою зустрічі стала взаємодія місцевого самоврядування зі структурами, що здійснюють правоохоронну і контролюючу діяльність.

Вперше в історії обласної Асоціації органів місцевого самоврядування відбулася розширена нарада з представниками всіх правоохоронних і контролюючих органів.

30 липня у бібліотеці Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого зібралися голови територіальних громад, керівники районних рад, керівництво міста та обласної державної адміністрації, правоохоронних та контролюючих органів регіону.

Основною темою зустрічі стала взаємодія місцевого самоврядування зі структурами, що здійснюють правоохоронну і контролюючу діяльність, дотримання законності діяльності місцевих рад і їх виконавчих органів, забезпечення прозорості бюджетного процесу.Також увагу приділили питанням взаємодії обласних підрозділів ДСНС з місцевими радами, захисту навколишнього середовища та протидії незаконному використанню природних ресурсів.

У своєму зверненні до учасників заступник голови ХОДА Роман Семенуха подякував керівникам територіальних громад за співпрацю.

"Сьогодні тут присутні чимало досвідчених керівників територіальних громад, які вже кілька каденцій мають честь служити людям і працювати у своїх громадах. Фактично після минулих місцевих виборів у нас трансформували не тільки кількість районів, замість 27 стало 7, у нас змінилася філософія відносин. Це відчувається і у медицині, і у освіті, і у бюджетах, і у стосунках з адміністрацією, з обласною радою. Насправді ми всі вчимося жити у нових умовах  — умовах децентралізації", — зазначив Семенуха.

Керівники регіональних правоохоронних структур говорили про різні аспекти взаємодії з місцевим самоврядуванням на рівні громад.

На думку керівника обласної ради, існує певний дефіцит спілкування керівників громад з органами правопорядку і нагляду. Тому він запропонував використовувати Асоціацію органів місцевого самоврядування Харківської області як платформу для постійного діалогу між представницькими і виконавчими органами влади.

"Мета нашої зустрічі — не тільки попередження порушень. У нас спільна мета — забезпечення стабільності та громадського порядку в області, — сказав Артур Товмасян. — Дотримання законності і правопорядку, взаємодія з правоохоронними органами, дотримання фінансової дисципліни завжди повинні бути пріоритетом у роботі керівників місцевих рад і депутатського корпусу, працівників виконавчих органів. Переконаний, що за підсумками сьогоднішньої роботи нам вдасться виробити ефективний механізм подальшої співпраці".

На думку керівника обласної ради, існує певний дефіцит спілкування керівників громад з органами правопорядку і нагляду. Тому він запропонував використовувати Асоціацію органів місцевого самоврядування Харківської області як платформу для постійного діалогу між представницькими і виконавчими органами влади.

Прокурор Харківської області Олександр Фільчаков зазначив, що на базі прокуратури створено 12 міжвідомчих робочих груп. Ключовими орієнтирами, зокрема, є попереднє викриття кримінальних злочинів, пов'язаних з незаконним використанням бюджетних коштів у сфері державного та комунального майна, корупційних правопорушень, охорони навколишнього середовища та земельних відносин. На його переконання, завдяки спільним скоординованим зусиллям правоохоронних структур і органів влади у регіоні забезпечено стабільність.

Заступник начальника ГУ Національної поліції у Харківській області Сергій Чиж зазначив точки дотику для спільних дій поліції і місцевого самоврядування. Перш за все, це спільне усунення факторів, що сприяють злочинності, своєчасне виявлення випадків рейдерства, припинення незаконної порубки лісу, наведення порядку у видобутку корисних копалин і користуванні водними об'єктами, розвиток систем відеоспостереження.

Начальник Головного управління Національної поліції у Харківській області Андрій Рубель також зазначив, що розвиток мережі камер відеоспостереження дозволить істотно підняти рівень безпеки у громадах.

"У деяких громадах не встановлено жодної камери. А від наявності камер залежить рівень протидії правопорушенням і розкриття злочинів. Як хороший приклад можна привести Пісочинську громаду, де встановлено 150 камер і всі мають зв'язок з поліцією. Відтак нам не треба витрачати час на отримання доступу, є повна взаємодія", — сказав Рубель.

Артур Товмасян пообіцяв, що це не остання зустріч у такому форматі.

"Моя особиста позиція у тому, що громади не повинні залишатися один на один зі своїми проблемами. Перш за все, йдеться про людей, які живуть у громадах, де влада повинна забезпечити комфорт і безпеку", — сказав Товмасян.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.