Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На вилов і перетримку собак у Харкові витратять 7,4 мільйона гривень

Собаки у Руських Тишках. Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Департамент житлово-комунального господарства замовив послугу.

Вартість угоди склала 7 496 640 гривень.

1 червня департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради підписав договір із комунальним підприємством "Центр поводження з тваринами" щодо послуги з вилову безпритульних домашніх тварин на території Харкова. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Згідно з документацією, до 31 грудня 2023 року планують відловити 1120 безпритульних собак. На вилов одного собаки витратять 2241,60 гривні з міського бюджету. На вилов усіх 1120 тварин планують витратити 2 510 592 гривні. Окрім цього, всім відловленим тваринам будуть проводити ветеринарну обробку, зокрема від паразитичних червів. На це витратять 189 гривень на одну тварину.

Також планується біостерилізація 800 собак, які досягли шестимісячного віку. За одну операцію заплатять 1452 гривні, за 800 — 1 161 600 гривень.

Крім того, за післяопераційну перетримку однієї тварини Центр поводження отримає 222 гривень на добу (кожна тварина залишатиметься протягом 14 днів).

Ще 122 400 гривень сплатять за вакцинацію, у тому числі від сказу, для 800 тварин, кожна коштуватиме 153 гривні.

У ХАЦі зазначили, що в інших містах аналогічні послуги купляють дешевше. Наприклад, в Одесі держпідприємство "Асоціація морських портів України" купило послугу з вилову та поводження з безпритульними собаками на території порту за 3806 гривень (за одну тварину).

У місті Боярка Київської області сплатили за одну собаку 1800 гривень, у П'ятихатках Дніпропетровської області — 2799 гривень. Селище Гостомель на Київщині замовило послугу зі стерилізації безпритульних собак за 730 гривень, місто Вишневе сплатило по 625 гривень за вилов одного собаки.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові можна оформити опіку над безпритульними тваринами. Щоб узяти під опіку безпритульну собаку або кішку, потрібно звернутися до комунального підприємства "Центр поводження з тваринами" та підписати відповідний договір. Це врятує життя тварині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.