Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На укріплення від росіян Харківській області дали майже чотири мільярди гривень

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Це найбільша сума з-поміж усіх регіонів на фортифікацію.

У Харківській області триває зведення фортифікаційних споруд.

За 2024 регіон отримав 3,9 мільярди гривень на ці цілі. Це найбільша сума з-поміж виділених із резервного фонду для областей.

"Від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету Уряд виділив 20 млрд грн на фортифікації. Додатковий ресурс з інших джерел фінансування складає ще 10,7 млрд грн", — побвідом прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.

Рубежі зводять за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету, за кошти місцевих бюджетів, за рахунок військового ПДФО та за благодійні кошти на спецрахунку НБУ. За словами прем'єра, замовниками робіт тепер є не лише регіони, але й Міністерство оборони, Державна спеціальна служба транспорту і Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.

Як повідомив Прем’єр-міністр, із загальної суми з резервного фонду майже 3 млрд грн спрямовано Міністерству оборони та Держспецтранспорту. Ще понад 16 млрд грн було розподілено обласним адміністраціям: для будівництва фортифікаційних споруд у Харківській області — 3,9 млрд грн, для Запорізької області — 1,3 млрд грн, для Донецької області — 1,2 млрд грн, для Херсонської області — понад 1,2 млрд грн.

Як писав KHARKIV Today, Україна створює власну "лінію суровікіна": нові укріплення на сотні кілометрів вздовж лінії фронту із траншеями, бетонними "зубами дракона" та підземними командними центрами.

Нові укріплення є на Донеччині біля міст Лиман та Авдіївка, на Харківщині біля Куп'янська та на півночі, вздовж російського та білоруського кордону. Про це повідомило британське видання Тelegraph.

Масштабне будівництво нових оборонних ліній триває у рамках стратегії активної оборони у 2024 році.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.