Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На розмінування українських земель після війни знадобляться роки — МВС

Иллюстративное фото: The New York Times
Один день активних бойових дій дорівнює 30 дням розмінування.

На розмінування українських земель після війни знадобляться роки.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі національного телемарафону

"Нам потрібно буде збільшувати кількість піротехніків. Це називається — забруднена територія тими снарядами, бомбами, мінами. Норма світова щодо розмінування дуже проста: один день активних бойових дій дорівнює 30 дням розмінування. Давайте рахувати", — сказав Монастирський.

Зазначимо, на Харківщині бої ведуться з початку вторгнення Росії — з 24 лютого. 29 квітня — 65-й день війни. Таким чином, згідно з формулою, яку озвучив Денис Монастирський, на розмінування територій у Харківській області знадобиться понад п'ять років.

Однак цей термін може збільшитись. Як пояснив Монастирський, з приходом весни багато снарядів пішли під землю через дощі на глибину від трьох до семи сантиметрів, частину не видно через траву, частина прикидається землею. За його словами, зараз в Україні не вистачає піротехніків. Тому Україна попросила допомоги у міжнародних організацій.

"Сьогодні ДСНС, піротехніки фактично нарозхват, їх явно не вистачає. Це навіть критична історія. Ми звернулися до світу, до світових наших лідерів піротехнічних, ми сьогодні домовляємося про те, щоб низка міжнародних організацій, які працюють у світі саме по лінії гуманітарного повоєнного розмінування, залучили своїх фахівців до наших співробітників ДСНС. Я сподіваюся, що протягом кількох тижнів вже перші команди піротехніків опиняться на території України та приєднаються до наших зі своєю технікою, бо ця техніка дуже дорога (одна машина для розмінування коштує 2,5-3 мільйони євро). Це дуже дорога техніка. Ми розуміємо, що нам цієї техніки потрібно буде багато, і вона працюватиме роками", — зазначив міністр внутрішніх справ.

Окрім доріг та населених пунктів, окупанти замінували поля. Тому піротехніки зараз допомагають аграріям досліджувати ділянки, лише після цього можна розпочинати роботи на полях.

Як писав KHARKIV Today, за попередніми оцінками, розмінуванню підлягають близько 300 000 квадратних кілометрів на території України (площа України становить 603 548 квадратних кілометрів). Співробітники ДСНС знешкоджують протипіхотні та протитанкові міни, у Харківській області знаходять міни, керовані системами дистанційного мінування, міни уповільненої дії.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.