Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На північ від Харкова у полон взяли окупанта з Підмосков'я

Скрин: ДПСУ
Росіянина затримали у лісопосадці.

Помічник гранатометника з Росії приїхав воювати в Україну заради грошей.

Нещодавно на півночі Харківської області бойова група Чопського прикордонного загону Frozen group полонила російського військового. Він разом з іншими загарбниками брав участь у наступі на місто Вовчанськ, отримав поранення і ніч чекав евакуації. Потім ходив територією населеного пункту, у лісі його помітили українські військові та взяли у полон.

"Ворожа піхотна рота була повністю розбита й завдання командування окупантів — закріпитися біля річки Вовчої виявилося недосяжним. Сам полонений був поранений й дивом вижив, пролежавши цілу ніч без допомоги, оскільки решта особового складу з його підрозділу були знешкоджені. Далі окупант блукав навмання, доки не був виявлений та затриманий бійцями Держприкордонслужби України", — розповіли у Державній прикордонній службі України.

Виявив окупанта прикордонник із позивним "Вуді". Він розповів, що спочатку подумав, це місцеві жителі, які шукають їжу. Проте коли він встановив із чоловіком візуальний контакт, той побіг у посадку. Захисник попросив побратимів з аеророзвідки подивитися з повітря, де той знаходиться. Після цього кілька прикордонників побігли за чоловіком. Коли наздогнали, зрозуміли, що це окупант, бо на ньому була російська військова форма.

Діалог українського захисника з російським окупантом:

— Рассказывай, сколько вас тут?

— Нисколько, я сам. 

— Откуда ты идешь?

— С Волчанска.

— Как долго идешь?

— Со вчерашнего вечера.

Один із прикордонників наказав російському військовому підняти руки догори та розвернутися, потім розстібнути плащ. Окупант виконав усі накази. Як виявилося, під плащем у нього був автомат. Полоненого зв'язали, аби надалі евакуювати. Він розповів українським військовим, що разом з іншими окупантами зайшов на вулицю у Вовчанську, але українська армія розпочала артилерійський обстріл, і він був поранений. Його "побратими" втекли.

— На улицу выскочили ротой. Как по нам все е**нуло. Метров 50, наверное, не успели пробежать.

— Тебя ранило. Ты обращался к кому-то из них за помощью?

— Они все разбежались, как тараканы. Я лежал, я встать не мог. Я вот пролежал ночь так, никто не подошел.

Українські прикордонники зазначають, що російські військові кидають своїх у більшості випадків. Якщо окупанти чинять їм спротив, то їх знищують, однак цей загарбник виявився спокійним, і його полонили

"Якщо такий "потєряшка", як у нас, получається, він не агресивний був, спокійний, то і ми до нього більш лояльніше віднеслися. Дали йому попити води, закуритися, поки не приїхала група "евака", щоб його звідти забрати", — розповів один із прикордонників.

У російського військового знайшли документи, де було зазначено, що він служить у мотострілецьких військах на посаді помічника гранатометника, має звання молодшого сержанта. Жив у Підмосков'ї. На війну в Україну поїхав заради грошей. Контракт передбачав зарплатню у сумі 190 000 рублів, однак гроші йому так і не виплатили. Його батальйон мав дійти до річки Вовча і закріпитися там, далі повинні були йти штурмовики.

"Я його питав на рахунок, взагалі навіщо він сюди прийшов. Така коротка бесіда у мене з ним була. Він просто-напросто від безвихідності, не маючи нічого їсти, сам він з Підмосков'я, якщо не помиляюся. За його словами, у них у магазинах навіть немає нічого купити, хліб і квашена капуста. В погоні за грошима, він підписав контракт. Обіцяли їм заробітну плату 190 000, але свої виплати він не получив", — сказав прикордонник.

Як писав KHARKIV Today, морпіхи взяли у полон у Вовчанську російських штурмовиків. Підрозділ 36-ї бригади провів успішну контратаку у місті Вовчанськ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.