Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На найбільшому родовищі у Харківській області припинили видобувати газ

Фото: KHARKIV Today.
Щороку на Сахалінському родовищі видобували понад 800 мільйонів кубометрів газу.

"Укрнафтобуріння" зупинило видобуток на одному з найбільших родовищ України у Богодухівському районі.

Це сталося 30 листопада. Відповідний докумет напередодні увечері опублікував народний депутат України Олексій Кучеренко. Видобуток на Сахалінському родовищі припишили на виконання рішення суду про анулювання спецдозволу компанії на це родовище.

У вдіповідності до документа, керівники відповідних департаментів мають забезпечити зупинку установки попередньої підготовки нафти та газу та виведення з експлуатації свердловин Сахалінського родовища

"Це майже мільярд кубометрів газу на рік "мінус" з газового балансу України і це відбувається в перший день зими. Чому саме зараз Апеляційний суд виніс таке рішення в процесі, який триває з 2009 року, і що робила нова юридична команда компанії після "націоналізації" — велике питання!", — прокоментував Кучеренко у дописі.

За рішенням Шостого апеляційного адмінсуду від 28 листопада управитель "Укрнафтобуріння" компанія "Укрнафта" втратила ліцензію на Сахалінське родовище, пише "Українська правда". За зверненням Держгеонадра, суд анулював спеціальний дозвіл на користування надрами Сахалінського нафто-газоконденсатного родовища, власником якого є ПАТ "Укрнафтобуріння". Рішення про анулювання спецдозволу є невідворотнім.

Як повідомляла "Українська енергетика", на початку квітня 2023 року ГБР повідомило, що суд заарештував та передав до управління АРМА корпоративні права ТОВ "Сахалінське"; ТОВ "Сіріус-1"; ТОВ "Іст Юроуп Петролеум". Кримінальним провадженням встановлено, що посадові особи НАК "Надра України", Держгеонедр, ПрАТ "Девон", ТОВ "Сахалінське", ТОВ "Сіріус-1", "Укрнафтобуріння" та ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" (раніше – ТОВ "Голден Деррік" ) у період 2000-2023 років внесли зміни до умов низки договорів про спільну діяльність з промислової розробки Сахалінського газоконденсатного родовища, завдавши шкоди державним інтересам.

Згодом "Дзеркало тижня" писало, що Україна де-факто втратила право на Сахалінське нафтогазове родовище на Харківщині, при тому, що з державного бюджету на розробку цього родовища було витрачено понад 1 млрд грн. За даними геологорозвідувальних робіт, поклади газу на цьому об’єкті становлять щонайменше 15 млрд кубометрів. У травні 2023 року Офіс генпрокурора повідомляв, що прокурори домоглися повторного арешту корпоративних прав підприємства екснародного депутата VIII скликання та російського олігарха, які підозрюються у протиправному привласненні надр Сахалінського нафтогазового родовища. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Мова йшла про друга Арсена Авакова, колишнього народного депутата від "Народного фронту" Ігоря Котвіцького та російського олігарха Павла Фукса.

"Укрнафтобуріння" – одна з найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. Загалом за Сахалінським родовищем видобуток газу в 2020 році склав 844,3 млн куб. м та 86 тис. тонн нафти та конденсату, у 2021 – 789,5 млн куб. м та 80,8 тис. тонн.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.