Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині знайшли мінний коридор, залишений окупантами

Фото: Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України
Міни виявили у селах Шопине, Токарівка та Гоптівка.

Окупанти замінували територію мінами МОН-90, МОН-50, ОЗМ-72 та фугасними снарядами.

Під час фільтраційних заходів у селах Шопине, Токарівка та Гоптівка (на кордоні з РФ) нацгвардійці разом із військовою контррозвідкою виявили мінний коридор. Про міни попередили місцеві мешканці. Про це повідомили у Східному оперативно-територіальному об'єднанні Національної гвардії України.

Спочатку обстежили протипіхотну осколкову міну МОН-90. Це радянська міна, призначена для ураження особового складу противника уламками на відстань до ста метрів. Міну знешкодили. Потім знайшли інші міни. Саперів не викликали, військові самі утилізували міни, оскільки вони несли загрозу населення: якби мінний коридор спрацював — жителі потрапили б під вогневе ураження. 

"Спільно з командиром батальйону було здійснено виїзд на місце розташування, де вказали місцеві жителі, закладки цих мін та Фугасів. При виїзді виявили МОН-90, обстежили її, зняли та знешкодили підривник. Потім з інструкторами виявили інші міни, але через те, що це було безпосередньо в населеному пункті – викликати саперів та чекати на них несло загрозу для цивільних", — розповів  оперативний співробітник контррозвідки "Куба".

Як розповів нацгвардієць Вадим, він із побратимами проводив розвідку, шукаючи міни, у місцях, де раніше розміщався особовий склад окупантів. Міна МОН-90 була встановлена на дистанційному підривнику. Міни загарбники розклали ланцюгом. Фугасний снаряд містив два кілограми тротилу, також був знайдений саморобний вибуховий пристрій з цвяхами та патронами.

"Окупанти зробили коридор для проходження наших сил і у разі входу до населеного пункту, вони б підірвали особовий склад та техніку. Також ми знайшли Фугас і розмінували його для подальшого застосування у наших інтересах", — розповів нацгвардієць Вадим.

Окрім МОН-90, МОН-50 та фугасного снаряда, військові виявили п'ять мін ОЗМ-72. Це вистрибуючі міни, їх називають "мінами-жабами". Такі міни викидають бойову частину до метра у висоту та спрацьовують у повітрі.

Як розповіли у Східному оперативно-територіальному об'єднанні Національної гвардії України, розміновані міни нацгвардійці забирають з собою. Потім ці міни використають для мінування прикордонної території перед позиціями української армії, щоб усунути можливий прорив або наступ окупантів.

міни
Фото: Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України

Нагадаємо, співробітники поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодня проводять розмінування територій Харківської області, однак мінна небезпека залишається, почастішали випадки травмування людей. Жителів росять повідомляти про міни в поліцію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.