Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині затримали співробітницю "громадської приймальні" гауляйтера

Фото: СБУ
Жінка розповіла, що роботу окупаційної адміністрації курували співробітники російської ФСБ.

За даними СБУ, колаборантка надавала консультації з отримання громадянства Росії, займалася влаштуванням на роботу місцевих жителів під російською владою.

Колаборантку, яка працювала у ворожій "військово-цивільній адміністрації Куп’янського району", затримали. Про це повідомили в Управлінні Служби безпеки України в Івано-Франківській області. 

Слідчі СБУ встановили, що жінка працевлаштувалася в окупаційну адміністрацію на посаду провідного спеціаліста відділу звернень громадян. Вона працювала у "громадській приймальні" гауляйтера Харківщини Віталія Ганчева.

"Колаборантка займалася наданням консультацій з отримання російського громадянства, російських пенсій, розподілом допомоги від Росії та влаштуванням на роботу місцевих жителів під російською владою. Фігурантка розповіла слідчим, що роботу окупаційної адміністрації особисто курували кілька співробітників російської ФСБ. Окремі з них займали посади в адміністрації під прикриттям. А колаборанти з верхівки окупаційної влади виконували те, що їм наказували представники ворожої спецслужби", — поінформували в СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житель Чугуєва шукав для окупантів розташування HIMARS

Слідчі СБУ повідомили затриманій у Купʼянському районі жінці про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора). Закон передбачає позбавлення волі на термін від пʼяти до десяти з позбавленням права обіймати певні посади строком від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої. Фігурантка перебуває під вартою.

Нагадаємо, у вересні гауляйтер Віталій Ганчев разом зі своєю адміністрацією змушений був тікати з Куп'янська до Вовчанська, а звідти до Бєлгорода.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.