Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині засіють втричі менше озимини

Фото: Харківська ОВА
Аграріям залишилось посіяти третину від запланованих площ озимини.

Посівна кампанія йде паралельно зі жнивами.  

На Харківщині закінчили збір круп’яних культур. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації. Попри повномасштабну війну Росії, сільгоспвиробники продовжують збір пізніх сільськогосподарських культур у Богодухівському, Красноградському, Лозівському, Харківському та Чугуївському районах.

Станом на 11 листопада аграрії вже обробили 79% площі збирання. Загалом вони зібрали 1 458 000 тонн зернових та зернобобових культур.

Зокрема, аграрії завершили збір круп’яних культур. Проса намолотили майже 11 000 тонн, а гречки — 4000 тонн. Також триває збір технічних культур. Серед них соняшника намолотили майже 342 000 тонн та сої — 28 000 тонн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У полі в Харківській області на міні підірвався трактор

За прогнозами, у цьому році планують зібрати 2,2 мільйона тонн зернових та зернобобових. Вирощений врожай має задовольнити внутрішні потреби Харківщини і частково забезпечити запит на експорт, вважають чиновники.

Паралельно зі жнивами триває посівна кампанія під врожай 2023 року. Озимі зернові культури вже посіяли на площі 150 000 га, що становить 67% від запланованого об’єму.

Раніше начальниця відділу обласного департаменту агропромислового розвитку Оксана Федишина розповідала "Українському радіо", що по Харківській області планують посіяти під врожай 2023 року озимі на площі 232 000 га. Це 38% до показника 2021 року. У 2021 році було посіяно озимі на площі 609 000 га.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.