Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині відзначили День Соборності України

Фото: Борівська селищна рада
1
В Боровій відбувся мітинг з нагоди свята.

На центральній площі селища біля знаку Незалежності відбувся мітинг з нагоди Дня Соборності України та 105-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. 

У мітингу взяли участь близько півсотні представників громади та військових. 

Начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний розповів історію визначної дати та її значення для становлення української державності. 

"Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, який було проголошено 22 січня 1919 року став історичним об‘єднанням українських земель в одній державі. Відтак, День Соборності - це основоположна віха для українського державотворення. На жаль, через невдачу Української революції 1917-1921 років, державність тоді зберегти не вдалося. Ми змогли відновити її лише наприкінці ХХ століття. І зараз вимушені зі зброєю в руках боронити нашу соборність, територіальну цілісність, свободу і незалежність. Сьогодні російська федерація, як спадкоємиця більшовиків, знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Але нині ми єдині, соборні у боротьбі проти ворога. І увесь цивілізований світ з нами. Тож і перемога обов‘язково буде за нами", — сказав Олександр Тертишний. 

Він подякував воїнам за захист рідної землі, за мужність, незламність, героїзм у протистоянні ворогу.

Пам‘ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до знаку Незалежності, — повідомили в Борівській селищній раді. 

Напередодні у Лозовій з нагоди Дня Соборності поклали квіти до пам’ятнику Тарасу Шевченко. У вшануванні державної єдності взяли участь захисники, представники Лозівської громади, та райради, — розповіли в Лозівській територіальній громаді.

Як писав KHARKIV Today, харків’ян закликають долучитися до всеукраїнського флешмобу з нагоди Дня Соборності

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.