Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині уперше за останні 9 років від сказу померла людина

Ілюстративне фото
Чоловіка вкусила домашня кішка.

Востаннє смерть людини від сказу на Харківщині реєстрували у 2015 році.

У понеділок 19 лютого увечері у Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні помер 59-річний житель селища Печеніги (Чугуївський район). Чоловіка ушпиталили 14 лютого після того, як його вкусила домашня кішка. У нього були виражені симптоми сказу. Про це повідомив KHARKIV Today директор Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов.

"У лікарню поступив з епідеміологічним діагнозом — сказ. Ми його підтвердили консиліумом. Його можуть підтвердити тільки після смерті. Його вкусила домашня кішка. Були виражені клінічні симптоми (фобії, зокрема, гідрофобія була). Була характерна періодичність цього захворювання. Він у нас уже був госпіталізований у період збудження, у важкому стані, до реанімаційного відділення", — розповів Павло Нартов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашестя лисиць. У Харківській області різко зросла кількість скажених тварин

Чоловік проживав у приватному домоволодінні, яке розташоване неподалік кладовища. У тій місцевості живуть, у тому числі лисиці. Окрім кішки, яка вкусила чоловіка, у домоволодінні мешкає ще троє котів. Тварини були щепленими від сказу. Проте одну кішку вакцинували пізніше, оскільки тоді на неї не вистачило вакцини. Імовірно, що її щепили вже тоді, коли вона хворіла на сказ.

"Коти були щеплені. Коли ми з ним спілкувалися, він казав, що цей кіт також щеплений. Можливо, він і був щеплений, але у нього були клінічні симптоми сказу, з його слів. Можливо, йому зробили вакцинацію вже після зараження. Вони живуть недалеко від лісу. Там у них є кладовище, бігають лисиці, є собаки", — пояснив Павло Нартов.

За інформацією Павла Нартова, минулого року по всій Україні був зареєстрований один летальний випадок людини від сказу, у 2022 році — два, у 2021 році — один. Жодного випадку не фіксували у 2020 році. Учора у Харківській області уперше за кілька років людина померла від сказу, востаннє таке траплялося у 2015 році, помер підліток. 

"У дитини у 2015 році, вона також була із Чугуївського району ушпиталена, 16 років було. Був іще, можливо, у 2010 чи 2011 році, чоловік, його тоді вкусила собака, — розповів Павло Нартов. — У Харківській області за попередні роки не було сказу у людей. У 2023 році по всій Україні був зареєстрований один випадок, це було у Вінниці".

Як розповів директор інфекційної лікарні, в Україні найпоширенішим джерелом сказу є коти, на другому місці знаходиться собаки, у світі — навпаки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.