Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині у прийомних сімʼях виховують майже півтори тисячі дітей

Фото: ХОВА
Ольга та Олександр Чечер виховують 9 прийомних дітей.

На сьогодні у Харківській області функціонують 134 дитячих будинків сімейного типу і 233 прийомні сімʼї, в яких проживають 1259 дітей та осіб.

Також в регіоні діє 53 сімʼї патронатних вихователів, їх послугами охоплено 138 дітей, розповіли у пресслужбі Харківської ОВА.

Родина-засновників дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ) Ольги й Олександра Чечер виховують 9 дітей віком від 1 до 19 років. Сім'я втратила власне житло у Куп'янському районі через збройну агресію рф, але залишилася жити у Харківській області. Нині родина мешкає у місті Люботин Богодухівського району. За підтримки Харківської ОВА восени 2024 року за кошти субвенції з державного бюджету громада придбала родині нове житло для функціонування ДБСТ.

"Ми не боїмося труднощів, виховуємо дітей з любов’ю. Постійно працюємо над їх розвитком. Найменші — відвідують різноманітні гуртки, заняття у логопеда, користуємося послугами дитячого психолога. Старші діти вже здобувають фахову освіту, по закінченню навчання планують виходити із сім’ї і працевлаштовуватись", — розповіла засновниця дитячого будинку сімейного типу Ольга Чечер.

1

 

Під час робочого візиту на Харківщину міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович відвідала дитячий будинок сімейного типу, створений родиною Чечер.

"Дуже важливо, щоб діти позбавлені батьківського піклування, зростали у родині. Житлові умови не можуть бути перепоною для цього. Цьогоріч ініціювали виділення фінансового ресурсу на придбання 127 будинків для сімей ДБСТ. Наша спільна мета — створювати умови для гармонійного та повноцінного розвитку дітей. Продовжуємо працювати далі", — зазначила Оксана Жолнович.

Також у Пісочинській громаді працює Денний центр соціального обслуговування дітей з інвалідністю. За співпраці із ЮНІСЕФ заклад створили у січні 2024 року, тепер в Центрі працюють троє фахівців із соціальної роботи, які мають багаторічний педагогічний досвід та відповідну кваліфікацію. 20 дітей з інвалідністю віком від 4 до 14 років відвідують заходи з формування навичок самообслуговування, побутової праці, міжособистої взаємодії, а також заняття, спрямовані на розвиток дрібної моторики й основних видів рухів.

Як писав KHARKIV Today, на Харківщині збільшили виплати на дітей: хто отримає більше? Щомісячна допомога зросте вдвічі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.