Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині стало менше пограбувань, але збільшилась кількість шахрайств

1
Поліцейські розповіли про рівень злочинності.

Рівень злочинності в Харківській області знизився у порівнянні з 2021-м роком.

За перші п'ять місяців року скоєно менше пограбувань і крадіжок, але більше шахрайств в інтернеті, ніж за такий самий період останнього року до повномасштабної війни. Про це розповів начальник ГУ Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко.

За його словами, цього року поліцейські констатують зниження рівня кримінальної злочинності у порівнянні з 2021-м роком. З минулим цифри не порівнюють, бо тоді частина області була під окупацією. Менше стало розбійних нападів, крадіжок та пограбувань. Якщо в 2021-му році за перші 5 місяців зареєстрували 45 розбійних нападів, то цього року — у 5 разів менше, крадіжок — 3,5 тисяч цього року, що на тисячу менше, ніж за такий же період 2021-го. Майже в 2,7 разів зменшилась кількість пограбувань. Хуліганства лишились на тому ж рівні: 105 випадків цього року, 126 — у 2021-му.

"Якщо чисто статистично, в нас є збільшення кількості вбивств, але це необ'єктивна цифра, бо вбивствами кваліфікується і загибель наший військовослужбовців, які загинули внаслідок бойових дій. Тому це досить необ'єктивна цифра", — розповів Володимир Тимошко.

За його даними, у 2023-му році активізувалися кібер-шахраї. Збільшилась кількість злочинів, що пов'язані з продажем товарів на OLX, махінаціями з банківськими картками.

"У більшості випадків такі злочинці не знаходяться в Харківській області. Вони своє життя бережуть, їм комфортно займатися цим з інших областей України, де немає бойових дій, тому є певні труднощі з розкриттям таких злочинів", — каже Тимошко.

Як писав KHARKIV Today,  житель Харківської області дурив людей в інтернеті та зберігав на горищі близько 1000 патронів. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.