Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині починають детонувати міни "Пелюстка"

Ілюстративне фото: "УНІАН"
Нагрівання може стати причиною вибуху мін.

Харківські рятувальники фіксували випадки детонації "Пелюстки" при нагріванні.

Зокрема, протипіхотна фугасна міна "Пелюстка" може детонувати від потрапляння на неї прямих сонячних променів або від нагрівання. Наприклад, детонація може статися, якщо така міна знаходиться на якомусь металевому предметі й на нього потрапляють промені. Про це повідомив речник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Євген Василенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сапер із Запоріжжя підірвався у Харківській області

"Такі випадки вже фіксувалися щодо детонації вибухонебезпечних предметів, зокрема, ПФМ-1 "Пелюстка" від прямих сонячних лучів або від нагрівання, якщо вона лежить на металевому даху або якійсь металевій конструкції, то від нагрівання від сонця вона може здетонувати. Такі випадки фіксувалися", — сказав Євген Василенко.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області потрібно встановити більше ніж мільйон табличок із попередженнями про мінну небезпеку. Станом на кінець квітня було встановлено близько 40 000 табличок і банерів. Департамент цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації отримує у середньому на день 100 таких табличок. Їх надають організації та волонтери, встановленням займаються сапери. Однак коштів на виготовлення табличок у достатній кількості департамент немає.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.