Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині планують реставрувати музей, у якому був штаб росіян

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України
У Балаклії замовили розробку проєктно-кошторисної документації.

Вартість угоди склала 1 480 417,77 гривні.

25 травня відділ культури, молоді, спорту та туризму Балаклійської міської ради підписав угоду на розробку проєкту з реставрації пам'ятки архітектури, Балаклійського краєзнавчого музею. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Під час окупації будівлю музею зайняли російські загарбники, неподалік влучив російський снаряд, через що були пошкоджені дах, фасад і приміщення. Російські військові розтрощили сейф, де зберігалися дорогоцінні метали. У січні 2023 року з будівлі музею планували вивезти 13 000 експонатів.

Балаклійська міськрада подавала заявку до ЮНЕСКО, щоб отримати кошти для реконструкції музею. Паралельно збір грошей на відновлення музею проводить Міністерство культури та інформаційної політики України. На сайті Мінкульту зазначено, що необхідно зібрати 1 850 000 гривень.

Проєкт реставрації музею мають розробити за 2023-2024 роки.

За інформацією Мінкульту, Балаклійський краєзнавчий музей розташований у найстарішій будівлі міста, її звели у 1817 році. Раніше тут був штаб Серпухівського полку. До повномасштабної російської війни в музеї були три постійні експозиції: етнографія рідного краю (про життя і побут жителів слободи Балаклія середини XVII-XX століття); історія Балаклійщини в період Другої світової війни; "Оксана Петрусенко – видатна українська співачка".

У загальному описі об'єкта реставрації сказано, що будівля Балаклійського краєзнавчого музею була введена в експлуатацію у 1818 році, капітальний ремонт проводили у 1987 році. Загальна площа складає 500,5 квадратних метрів.

У проєкті вкажуть необхідність проведення демонтажу, проєктних робіт з улаштування систем вентиляції з рекуперацією тепла, робіт з ремонту каналізації та водопостачання, улаштування мереж електропостачання. Також передбачено проєктування системи пожежної сигналізації, сигнального зв'язку, відеоспостереження, блискавкозахисту.

б
Балаклійський краєзнавчий музей. Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Як писав KHARKIV Today, комунальний заклад "Харківська спеціальна школа ім. В. Г. Короленка"  для дітей з вадами зору планує замовити проєкт на аварійно-відновлювальні роботи до кінця червня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.