На Харківщині хочуть забрати у власність держави нічийні ліси
Деякі громади відмовляються передавати земельні ділянки державному підприємству.
У Харківській області хочуть врятувати нічийні ліси. Це самозалісені землі [ділянки площею понад 0,5 гектара, вкриті частково або повністю лісовою рослинністю, залісення якої відбулося природним шляхом — ред.], які не передані у користування філіям державного підприємства "Ліси України" з комунальної власності і на яких не створені комунальні лісові господарства.
Тому зараз філії Слобожанського лісового офісу оформлюють речові права за ДП "Ліси України" на такі землі. Однак громади Харківщини не дуже активно включаються у процес оформлення та передачі самозалісених земель, деякі відмовляються від передачі.
Загалом філії Слобожанського лісового офісу отримали на Харківщині дозволи на проведення робіт із землеустрою на 33 ділянки площею 586,6 гектара. Ще по 140 ділянках органи місцевого самоврядування думають, а на 90 ділянок громади дозволу не дали.
"Найбільше дозволів отримано від Старовірівської сільська ТГ Красноградського району. Це 16 ділянок загальною площею 348,3 га. Також у стані розгляду клопотань органами місцевого самоврядування є 140 ділянок загальною площею 1578, 9 га. Найбільше серед них у Краснокутській громаді на 33 ділянки площею 472,7 га. Разом з тим наші філії отримали офіційні відмови від органів місцевого самоврядування в задоволенні клопотань. Це 90 ділянок на площі 1224,5 га", — розповіли у Слобожанському лісовому офісі.
Як пояснили у Слобожанському лісовому офісі, роботи з формування землі та її передачу у постійне користування сплачує держпідприємство "Ліси України", громадам за це платити не потрібно.
"Тобто, громада не тільки нічого не витрачає, а й заощаджує кошти, адже постійні витрати з охорони, захисту та догляду лісів, лягли б на бюджет громад при створенні комунальних лісів. Натомість усе це виконуватиметься силами наших філій. До того ж філії лісового господарства будуть сплачувати земельний податок та рентну плату у місцевий бюджет, що є додатковим надходженням для громад. Наша мета залишається незмінною — збільшення лісистості України та зменшення ризику пожеж, які можуть перекидатися із нічийних лісів на ліси державного лісового фонду", — сказано на сторінці Слобожанського лісового офісу у Facebook.
Нагадаємо, лісгоспи Харківщини зробили запас деревини на продаж мешканцям для опалення будинків.