Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На фабриці і у ресторані. У Харкові прищеплюють проти коронавірусу в незвичних місцях

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Мобільні бригади почали їздити на підприємства.

У центрі адмінпослуг, банку і торговому центрі, а також на фабриці — без відриву від виробництва, і у ресторані — за келихом пива. У Харкові можна зробити щеплення проти коронавірусу не тільки у поліклініці.

У Харкові працює близько 10 центрів вакцинації, але щоб отримати жадане щеплення, потрібно відстояти чималу чергу. Деякі підприємці придумали, як прищепити свої колективи і при цьому не витрачати час співробітників у чергах. Мобільні бригади вже виїжджають на фабрики, а наприкінці тижня поїдуть у ресторан.

На щеплення і за пивом

У Харківській області щодоби прищеплюють приблизно 3-6 тисяч чоловік проти коронавірусу. Але повністю вакцинованих все одно мало: на 100 тисяч населення лише 457 чоловік мають два щеплення. Тобто — кожен 218-й житель регіону. Це — мізерно мало у порівнянні з країнами Євросоюзу. За даними Єврокомісії, 60% дорослих у ЄС вже отримали повний цикл щеплень.

У Харкові прискорити темпи вакцинації заважають черги. Чиновники Харківської облдержадміністрації вирішили піти іншим шляхом: якщо людина не їде за вакциною — привезти вакцину людині. На великі підприємства почали виїжджати мобільні групи, які прищеплюють співробітників без відриву від виробництва. Кожен керівник підприємства може заповнити заявку, і через кілька днів мобільна бригада приїде на підприємство з вакцинами.

Так кілька днів тому зробили щеплення співробітники фабрики "Здоров'я".

"Ми запропонували співробітникам зробити цей крок, подали списки до обласної державної адміністрації. Через кілька днів нам запропонували мобільну бригаду і вакцину "Модерна", — розповів директор фабрики Володимир Новіков.

модерна
Співробітників фабрики "Здоров'я" вкололи "Модерною". Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Більшість приватних підприємств мають штат до 50чоловік, тому не можуть покликати до себе мобільну бригаду. Але у бізнес-асоціаціях знайшли вихід. Підприємців та їх співробітників будуть прищеплювати у ресторані "Альтбір" на Сумській. Свого часу директор ресторану Сергій Коваленко виходив на мітинги проти суворого карантину для ресторанів. Тепер він — у перших рядах серед агітаторів за масову вакцинацію. Вдень у будні дні, крім п'ятниці, у приміщенні ресторану будуть прищеплювати членів різних асоціацій підприємців, а відвідувачів у цей час будуть обслуговувати на літньому майданчику.

"Для нас це витрати, але щось хороше зазвичай чогось варте, а це нормальні витрати, на які ми із задоволенням підемо. У ці дні у ресторані діятиме знижка на пиво, після щеплення можна його взяти з собою додому і випити потім, коли лікарі дозволять", — розповів директор ресторану KHARKIV Today.

Підприємці попросили для своїх співробітників вакцину "Пфайзер".

Санкцій не буде

Перший список з членів регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України і місцевого офісу Європейської бізнес-асоціації, а також членів їх сімей, вже сформований. До нього увійшло близько 200 чоловік.

"Сьогодні подамо список до департаменту охорони здоров'я і отримаємо дату, коли ми зможемо провести вакцинацію. Потрапити у список можуть всі члени компаній і їх родичі, інша справа, що багато хто вже самі зробили щеплення, а хтось, наприклад я, недавно перехворів і маю високий показник антитіл", — повідомив KHARKIV Today голова регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України Ігор Балака.

Орієнтовно робити щеплення у ресторані почнуть наприкінці цього тижня. Водночас в Асоціації приватних роботодавців формують другий список на вакцинацію у "Альтбір". Кілька членів Асоціації потрапили у першу групу, яка отримає щеплення найближчим часом. Залишилося ще 142 охочих, які вакцинуються пізніше.

"В один день бригада може вколоти 150 чоловік. Більше 200 точно не зможуть. Ось у нас є ще один список, ми подамо його до департаменту охорони здоров'я та будемо чекати, коли і куди їх можна буде направити", — розповів президент Асоціації Олександр Чумак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові почали рахувати вакцинованих вчителів

Керівники асоціацій і директор  ресторану у майбутньому планують подавати списки з урахуванням зарезервованого часу для кожної людини, щоб ніхто не сидів годинами у черзі.

"Ми постараємося дізнатися у лікарів, скільки часу йде на щеплення однієї людини і формувати десятки. Тобто, хтось прийде о 9 годині, хтось об 11, хтось о 2 годині і так далі", — пояснив Сергій Коваленко.

Він планує згодом включати до цих списків на вакцинацію не тільки співробітників, але і клієнтів ресторану, та й просто всіх охочих — залишилося відпрацювати схему. За словами директора, більшість співробітників "Альтбір" записалися на щеплення, але санкцій проти тих, хто не хоче або не може вакцинуватися, не буде. Те саме підтвердили і керівники бізнес-асоціацій.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.