Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На деокупованих територіях Харківської області працюватимуть мобільні амбулаторії

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Амбулаторії будуть забезпечені необхідними лікарськими засобами.

На деокупованих територіях Харківської області необхідно відновити шість сільських амбулаторій.

Поки пошкоджені через війну амбулаторії у звільнених населених пунктах будуть відновлювати, працюватимуть мобільні амбулаторії. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Перша така амбулаторія почне прийом пацієнтів в Ізюмі.

"Сьогодні досягнуто домовленості: "Червоний Хрест" постачає чотири мобільних амбулаторії. До того моменту, поки будуть відновлюватись, буде працювати в цьому населеному пункті мобільна амбулаторія, яка буде забезпечена сімейними лікарями та необхідними матеріалами та лікарськими засобами", — сказав Ляшко.

Наразі на деокупованих територіях працюють волонтерські організації та бригади медиків, які роблять обходи людей та перевіряють стан їхнього здоров'я. У першу чергу обходи роблять по людях похилого віку, оскільки вони часто не звертаються за медичною допомогою та не мають доступу до зв'язку. За словами Віктора Ляшка, медики виявляють велику кількість хворих.

"Бувають дні, коли у нас припадало по 40 хірургічних пацієнтів на одну бригаду медицини катастроф, а бувало по сім, це залежить від того, в який населений пункт приїжджаємо, на якій віддаленій території від районного центру він знаходиться", — пояснив Ляшко.

Додатково деокуповані території підсилені бригадами Центру екстреної медицини та медицини катастроф, маршрути пацієнтів постійно переглядаються, оскільки є руйнація інфраструктурної мережі (мости, дороги).

Як писав KHARKIV Today, у звільненому від окупантів місті Ізюм розгорнуть мобільний шпиталь. Він буде повністю забезпечений обладнанням та медикаментами. У ньому надаватимуть хірургічну допомогу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.