Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мисливці за щепленнями. У Центрах вакцинації Харкова люди б'ються за Pfizer

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Люди з 6 ранку займають чергу під Центром вакцинації.

Харків'яни, які зробили щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer, другу дозу отримують в чергах і з бійкою. В Центри вакцинації завозять препарат, він є в поліклініках, але там Pfizer залишили тільки для повторних щеплень.

Шість і більше годин потрібно провести в черзі за щепленням від коронавірусу в Центрах вакцинації. Найбільше стовпотворіння — в пункті на Полтавському шляху. Харків'яни приїжджають за дві години до відкриття, але навіть це не гарантує успішну вакцинацію.

Списки і бійки за вакцину

О 6 годині ранку біля бізнес-центру на Полтавському шляху, 56 кипить життя. Пункт вакцинації відкривається тільки в 9, але доз вакцини Pfizer дуже мало, тому ті, кому потрібен саме цей препарат, займають чергу дуже рано — на всіх не вистачить.

"Ми приїхали з дружиною в 7 ранку, але перед нами вже було 30 чоловік. Це — ті, хто приходив ще вчора, але їм не вистачило дози. Перше щеплення робили теж тут, але тоді черги були поменше", — розповів KHARKIV Today харків'янин Дмитро Кайда.

Дмитру пощастило: близько 12 години дня його разом з іншими бажаючими отримати другу вакцину запустили в Центр і зробили щеплення. Це було у четвер, 12 серпня. В цей же день в облздраві визнали, що Pfizer — у дефіциті, але пообіцяли до п'ятниці підвезти ще.

1
На щеплення  тільки за списком. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.

"Є деякі питання з поставками вакцини. Вона буде в п'ятницю. Завтра ми очікуємо 19 тисяч доз Comirnaty/Pfizer, будуть покриті всі щеплення, які потрібні на другу дозу", — говорив директор Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

У п'ятницю стало ще гірше, а черзі стали більше.

"Я була 253-й у списку, але ще не докололи дози минулої доби. Потрапила в останній вагон, коли дози майже вичерпалися, але простояла 5 годин", — розповіла Юлія Ілюха, щаслива володарка двох щеплень.

Незважаючи на те, що люди в черзі самоорганізувалися і склали список, без скандалу не обійшлося. Виявилося, вчора не встигли прищепити всіх зі списку, вони прийшли сьогодні і розраховували зайти першими, але біля Центру вакцинації вже виникла нова черга, у якій був свій список.

"Там три списки — по Helsi, по другий дозі, і третій список — всі інші. Але пруться всі і відразу. Тиснуть жінок, людей похилого віку та інвалідів, як в 90-ті за горілкою. Пишуть біля входу списки на 300 осіб, але коли відкривають двері, всім начхати", — поділилася інформацією в Facebook Ірина Таран, яка насилу отримала другу дозу препарату.

Вакцина Pfizer, крім Центру на Полтавському шляху, залишилася тільки в Центрі на Трінклера та в обласній лікарні.

У поліклініках немає проблем

Вакцина Pfizer є також в поліклініках. Але і там нею роблять щеплення тільки тих, хто вже вакцинувалася першою дозою — препарат зарезервували ще тоді.

"Вчора зателефонувала лікар і сказала, що в п'ятницю і у вівторок у другій половині дня будуть колоти повторно Pfizer. Вся процедура з очікуванням в черзі зайняла менше двох годин. На питання, чому так довго, відповіли, що потрібно у кожного запитати про здоров'я, внести дані, плюс комп зависає час від часу. Ну і один лікар тільки", — розповів про своє повторне щеплення в 11 поліклініці керівник прес-центру KHARKIV Today Філіп Дикань.

Тим, хто прищеплюється вперше, і зовсім немає ніякої необхідності стояти в черзі, можна прийти в 11 поліклініку з 8:00 до 15:00. У будні дні вся процедура з оглядом і щепленням займає приблизно 40 хвилин. Є вакцини на вибір: американська Moderna і китайська CoronaVac. Самі медики чомусь агітують за китайську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 150 тисяч жителів Харківської області зробили щеплення від коронавірусу

"Розумні вибирають CoronaVac, а хитрі — Moderna, щоб по закордонах кататися", — жартує черговий лікар в пункті щеплень.

Сертифікати вакцинації препаратом CoronaVac поки що не визнають в Євросоюзі, тому ті, хто планує відпустку в країнах ЄС, вибирають Moderna. Цим препаратом прищеплюють і в "Нікольському", там теж майже немає черг. Але ніхто не може дати гарантію, що через 3-4 тижні, коли потрібно буде вакцинуватися повторно, Moderna буде в наявності. Харківська область отримала близько 60 тисяч доз від США в якості допомоги, і це була разова акція. Як повідомляє "Объектив", цієї неділі першою дозою американського препарату прищеплювати перестануть, а залишки в поліклініках зарезервують для повторної вакцинації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.