Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ми готові до оборони на будь-якому напрямку, — Олег Синєгубов

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today 
Наразі росіяни передислокують свої війська на Ізюмський напрямок через Куп'янськ.

ЗСУ готові до відбиття ударів з півночі, північного сходу або Ізюмського напрямку, де зараз триває активна бойова фаза.

Українська армія готова відбити атаки окупантів, які вони можуть здійснити у Харківській області, зокрема у Харкові. Про плани ворога та можливі сценарії подальшого розвитку подій голова ХОВА Олег Синєгубов  розповів  в інтерв'ю "РБК Україна".

"Якщо порівнювати з початком війни — 24 лютого, то у нас на території області були різні напрямки фронту. У нас був Сумський напрямок, який зараз звільнений. Наступний — це північний фронт, Бєлгородський напрямок. І далі Кулиничівський напрямок — це південно-східний фронт. І ще також Ізюмський та Чугуївський напрямки. На початку війни цими напрямками одночасно йшли атаки. Але наші ЗСУ гідно вистояли та відігнали ворога. Наразі росіяни передислокують свої війська на Ізюмський напрямок через Куп'янськ. Ми бачимо, що частина військ, що відійшла від Київського, Чернігівського та Сумського напрямків, не в повному своєму бойовому складі. Проте вони зараз проходять ротацію на території РФ, на Бєлгородському напрямку", — пояснив голова Харківської обласної військової адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як живе окупований Ізюм

Він озвучив кілька варіантів розвитку подій: окупанти можуть використати південний схід області як коридор для проходження своєї армії на Донбас. Також росіяни можуть зробити ще одну спробу взяти Харків. Але ефекту несподіванки, як 24 лютого, не буде.

"Далі ми прогнозуємо, що вони або підуть безпосередньо з півночі до нас. Або підуть на схід через Ізюмський напрямок для того, щоб збільшити свою військову присутність у Донецькій та Луганській областях і відрізати лінію Операції об'єднаних сил. Це у них, напевно, зараз основний план.  Але ми готові до оборони на будь-якому напрямку — до ударів з півночі, з північного сходу або з Ізюмського напрямку, де у нас наразі триває активна бойова фаза. Збройні сили України значно зміцнили свої позиції, зміцнили особовий склад і озброєння. Тому ми прорахували будь-які сценарії", — розповів Синєгубов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області збили російський "Орлан"

Голова Харківської обласної військової адміністрації повідомив, що намір окупантів захопити Харків і всю Харківську область не виключають.

"Ми до цього цілком готові, не зменшуємо свою військову присутність на обороні Харкова і тих фронтах, де ми вже вистояли. Ми лише зміцнюємося. Адже ми бачимо плани ворога — десь він готує фортифікаційні споруди, десь окопується тощо. Зараз це вже відбувається не набігом, як вони пробували спочатку. Зараз вони краще спланували атаку, якщо це станеться — ми готові до неї", — сказав Синєгубов.

Збройні сили України потроху відтісняють ворога, звільняючи села на Дергачівському напрямку, а також на Сумському і Роганському напрямку (Куп'янсько-Вовчанський напрямок).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада визнала геноцидом війну Росії в Україні

Не виключено, що окупанти захочуть відрізати Харків від Дніпра і Києва.

"Ми маємо прогнозувати абсолютно різні сценарії. Навіть прораховуємо сценарій можливої блокади Харкова і відрізання нас від київської траси М03 Київ — Харків та від сполучення з Дніпром. Це дві основні артерії, які ми зараз маємо. Зараз це малоймовірно, бо Сумський напрямок звільнений, але серед сценаріїв це також є", — вважає голова Харківської обласної військової адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські війська увійшли до Борової на півдні Харківської області

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.