Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Музею на Кіровоградщині передали старовинну монету, яку конфіскували харківські митники

Фото: Харківська митниця
Власник монети порушив митні правила.

Монету намагався приховати чоловік, який їхав у Росію.

Харківські митники передали Музею мистецтв Кіровоградської обласної ради старовинну монету, яку конфіскували три роки тому. Монета виготовлена із золота, випущена у 1898 році. Експерти з'ясували, що вона має культурну та історичну цінність. Цю та ще одну монету сховав у своїх речах один із пасажирів потяга, який їхав у Росію. Проте митники знайшли схованку та конфіскували.

"Так, дані монети, одна з яких була передана сьогодні [30 жовтня — ред.], були вилучені співробітниками митниці в справі про порушення митних правил (були сховані серед особистих речей пасажира поїзда, що прямував до росії) ще наприкінці 2019 року та конфісковані згідно з постановою суду. Згодом було проведення державної експертизи, процедура розподілу культурних цінностей між музеями України. Зупинив цей процес спочатку локдаун, потім війна та активні бойові дії, які тривали на Харківщині", — розповіли у Харківській митниці.

Музей мистецтв Кіровоградської облради, попри війну, працює. Проте його фонди вивезли у безпечне місце. У понеділок 30 жовтня співробітники музею приїхали до Харкова, аби забрати конфісковану старовинну золоту монету. Надалі монета поповнить експозиції Кабінету медалей і монет музею.

Конфісковані предмети, які складають культурні цінності, харківські митники вже передавали до Харківського історичного музею ім. Сумцова, Національного меморіального комплексу "Висота маршала Конєва", Художньо-меморіального музею ім. Рєпіна, Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця" та Музейно-виставкового центру "Тростянецький".

Як писав KHARKIV Today, до Дня Незалежності випустили пам'ятні монети і банкноти. На всі пам'ятні монети та банкноти нанесений святковий символ — 30 років Незалежності України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.