Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Місто у Харківській області просить у президента та Кабміну 80 мільйонів гривень

Гроші потрібні на компенсацію витрат комунальних підприємств із постачання теплової енергії.

Через те, що тарифи для населення економічно необґрунтовані, у Лозовій, зокрема, не можуть повністю розрахуватися з постачальником газу.

Депутати Лозівської міськради на сесії 10 лютого затвердили звернення щодо вирішення питання компенсації витрат комунальних підприємств громади на послуги з постачання теплової енергії. Воно адресоване Кабінету Міністрів, Офісу президента, міністру розвитку громад та територій, міністру енергетики, "Нафтогазу", Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" та палаті місцевої влади Конгресу місцевої та регіональної влади. Про це повідомили у Лозівській міськраді.

"Тарифи на послуги з постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення, які фактично застосовуються для нарахувань населенню, безпосередньо впливають на дохід підприємства та не дають можливості виконання фінансових зобов'язань у повному обсязі. Можливості забезпечити витрати на компенсацію різниці у тарифах та відшкодувати незабезпеченість бюджетної сфери немає", — розповіли у мерії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'яни почнуть платити абонплату за воду. Скільки і коли

Виконуючи вимоги меморандуму щодо недопущення підвищення тарифів на послуги з теплопостачання населення, комунальні підприємства Лозівської громади зараз застосовують економічно необґрунтовані тарифи, які були прийняті у попередні роки. Комунальні підприємства не можуть у повному обсязі розрахуватися з постачальником природного газу, виплатити зарплату працівникам, сплатити податки, збори та обов'язкові платежі до бюджетів усіх рівнів.

"У зв'язку з неприйняттям та незастосуванням економічно обґрунтованих тарифів, при щомісячній зміні вартості енергоносіїв та інших складових розрахункового тарифу, комунальні підприємства (житлово-комунального господарства) Лозівської міської територіальної громади, очікувано за 2022 рік, не отримають 59 900 00 гривень з урахуванням фактичного постачання теплової енергії за жовтень — грудень 2021 року, які мають компенсувати зростання вартості енергоносіїв та інших витрат підприємств", — повідомили у Лозівській міськраді.

Відповідно до меморандуму, для забезпечення фінансової підтримки підприємства та стійкого проходження опалювального періоду 2021/2022рр., у 2022 році збільшено норматив зарахування ПДФО до місцевого бюджету Лозівської громади у розмірі 4%, прогнозний додатковий фінансовий ресурс становив 19 500 000 гривень.

"З метою виконання вимог статті 77 Бюджетного кодексу України, додатковими коштами було максимально збалансовано лімітне призначення на оплату за енергоносіями у 2022 році для бюджетної сфери громади. Водночас залишилася прогнозна незабезпеченість щодо енергоносіїв, що споживаються бюджетною сферою громади у сумі 20 800 000", — уточнили у мерії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найдорожче тепло в Україні. Жителям Змієва принесли платіжки

Там нарікають, що у ситуації, що склалася, для комунальних підприємств громади не вистачатиме грошей для покриття витрат у 2022 році. Водночас витрати на виробництво теплової енергії, підготовку та реалізацію централізованого водопостачання та водовідведення збільшилися з причин, на які підприємства не можуть впливати.

У Лозівській міськраді зазначили, що зазначена сума недоотриманих грошей — не різниця у тарифах, згідно з визначенням, передбаченим постановою Кабінету Міністрів від 15.09.2021 №977 "Про затвердження Методики визначення заборгованості за різницею в тарифах". І тому чинним законодавством не встановлено шляхів їхньої компенсації.

"На жаль, Лозівська міська рада, не маючи додаткових фінансових джерел, також не в змозі у повному обсязі компенсувати очікувані витрати комунальних підприємств громади у розмірі 59 900 000 гривень та 20 800 000 гривень для оплати за теплову енергію бюджетної сфери громади", — повідомили у мерії.

Нагадаємо, на компенсацію різниці у тарифах Харківська область отримала 9 мільярдів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.