Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

01 березня, 2021 - 19:35

Міст для дороги через "Барабашово" побудує турецька фірма з оточення Ярославського

Будівництво обійдеться більш ніж в 107 мільйонів гривень.

Фірма-конкурент пропонувала виконати роботи за суму на 14 мільйонів гривень менше, але у неї знайшли порушення.

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міськради уклало договір з "Блек Сі Консорціум" з будівництва моста вартістю 107 мільйонів 500 тисяч гривень. Про це йдеться на сайті ProZorro, передає Харківський антикорупційний центр.

"Мова йде про нове будівництво моста з підходами через річку Харків в районі вулиць Пантелеймонівської і Шацького. Саме в цьому районі ведеться будівництво нової дороги, яка пройде через ТЦ "Барабашово". Конкурентом переможця на торгах була "Будівельна компанія "Харків", яка запропонувала виконати роботи на 14 мільйонів гривень дешевше. Фірма записана на Олександра Дрокіна", — розповіли в ХАЦ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'яни просять відремонтувати дорогу на Салтівці, петицію з якої не задовольнив Кернес

За їх даними, першого разу пропозицію "Будівельної компанії "Харків" відхилили з посиланням на те, що фірма була створена в липні 2020 року і тому не могла отримати ліцензію для будівництва об'єктів категорії СС2, оскільки "зараз відсутні на державному рівні умови для її отримання". Крім того, в міськраді не визнали аналогічними договори з капітального ремонту доріг на умовах субпідряду.

"Однак Антимонопольний комітет скасував це рішення замовника про відхилення пропозиції "Будівельної компанія "Харків". Адже наявність такої ліцензії замовник не вимагав. Також замовник не вимагав конкретного переліку техніки, а тільки підтвердити її наявність, що було зроблено за допомогою договору оренди. Щодо невідповідності аналогічного договору, то в тендерній документації вимагали договір за аналогічним предметом договору (будівництво, реконструкція або капітальний ремонт), що і було виконано. Але замовник знайшов нові порушення. Всього "Будівельна компанія "Харків" подала шість скарг, але договір підписали з "Блек Сі Консорціум", — пояснили в ХАЦ.

Антикорупціонери звернулися до експертів "Ліги антитрасту" стосовно аналізу дій замовника і колегії Антимонопольного комітету при розгляді скарг. На думку експерта "Ліги" Інеси Щербини, рішення тендерної колегії на процедурі закупівлі, прийняті з урахуванням практики і дотриманням положень Закону "Про державні закупівлі". З шести скарг, поданих "Будівельною компанією "Харків" щодо відхилення її тендерної пропозиції та визначення "Блек Сі Консорціум" переможцем процедури закупівлі, тендерна колегія задовольнила три.

"У такий спосіб встановила порушення з боку замовника при оцінці тендерних пропозицій і прийнятті рішень в процедурі ...", — пояснила експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Взялися за Об'їзну. Одну з головних доріг Харкова чекає капремонт

Антикорупціонери нагадали, власники консорціуму, який виграв тендер, — київське ТОВ "Блек Сі Констракшн", турецька компанія "Макьоль Іншаат Санайі Турізм Ве Тіджарет Анонім Ширкеті",  а також "Спецбудмонтаж-Україна" екснардепа Анатолія Денисенка. Кінцевими бенефіціарними власниками є п'ятеро громадян Туреччини. Партнер турків в Україні — група Олександра Ярославського DCH.

Як писав KHARKIV Today, в жовтні минулого року заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов говорив, що завершити будівництво дороги через "Барабашово" планують до кінця 2021 року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.