Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міни спрацьовують при зміні погоди. Як сапери розміновують Харківську область

Фото: ДСНС

В Ізюмському районі працюють 15 піротехнічних розрахунків зведеного загону ДСНС.

Цей район вважається одним із найбільш замінованим в Україні. Сапери, які раніше розміновували Київську область, кажуть, що на Ізюмщині роботи в них набагато більше.

"На Київщині вони (росіяни - Авт.) знаходились багато менше і багато начудити вони не встигли. В цьому регіоні — велика кількість протитанкових мін, протипіхотних мін різних категорій. Всі ці міни ми знищуємо на місці", — розповів Начальник відділення групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС України у Тернопільській області Артем Хом’як.

Зараз тернопільські сапери розміновують лінії електропередач на ділянці "Ізюм-Лугова-Топольська". Четверо піротехніків мають машину для перевезення особового складу і дві одиниці спецтехніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сапер із Запоріжжя підірвався у Харківській області

"На цій ділянці є велика кількість "пелюсток" з самоліквідаторами і без них. При зміні погоди, от як зараз, "пелюстки" спрацьовують самовільно", — каже начальник відділення.

Під час розмінування сапери намагаються обстежити і узбіччя доріг, щоб на шляху за потреби могли розминутися два автомобілі. Після того, як ділянку обстежили та розмінували, поля маркують, щоб електрики, які приїжджають відновлювати інфраструктуру, не заходили на небезпечну територію. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.