Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міністр відмовився брати на роботу харківського хакера

Ілюстративне фото: Мінцифри
Хакер розробив фейкову "Дію".

17-річного жителя Харкова, який створив фейкову програму "Дія" для отримання COVID-сертифікатів, не візьмуть на роботу до Міністерства цифрової трансформації України.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час інтерв'ю "Українській правді".

"Я вже казав, що це був єдиний випадок, коли ми так зробили. Для порушників закону, навіть найталановитіших, ця точка входу до Міністерства вже не працює. При цьому "білих" або "етичних" хакерів, які не порушують закон, а допомагають шукати вразливість у системі, я завжди запрошував до співпраці. Це нормальна практика, коли постійно шукаєш можливості для вдосконалення продукту", — сказав Федоров.

Як писав KHARKIV Today, на початку листопада кіберполіція спіймала 17-річного мешканця Харкова, який створив фейкову програму "Дія" для отримання COVID-сертифікатів. Хакер пропонував підроблений сертифікат про вакцинацію за 300 гривень, також можна було отримати у додатку права за 100 гривень. На Telegram-канал харківського хакера було підписано понад 20 тисяч чоловік. Канал заблокували.

Нагадаємо, наприкінці жовтня у Запорізькій області кіберполіція викрила 21-річного чоловіка, який розробив фейкову програму "Дія" для створення підроблених документів. Пізніше хакеру запропонували стажування у Міністерстві цифрової трансформації.

Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову "Дію". Також швидко ми познайомили його з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Молодій людині запропонували спокутувати свою провину та постажуватися у Міністерстві", — повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін.

Водночас пропозиція про стажування не звільнила чоловіка від відповідальності за ст. 358 (підроблення документів) Кримінального кодексу України. Першою роботою хакера стала розробка дизайну соціальної реклами з кампаніями за вакцинацію проти коронавірусу та проти вживання молоддю алкоголю.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.