Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Міністр охорони здоровʼя Харківської області" примушує медиків в окупації до співпраці

Фото: соцсети
"Чиновник" приїздив до Борівської центральної районної лікарні.

Посаду "міністра" обіймає колишній головний лікар Купʼянської центральної міської лікарні Аббяс Пякішев. 

Окупанти продовжують чинити тиск на працівників бюджетних установ Борівщини. Про це 1 липня повідомили у Борівській селищній раді. 

"Працівників сфер освіти, культури, медицини закликають писати заяви про звільнення з українських установ, а слідом подавати заяви про прийняття на роботу до тієї ж установи, але вже під керівництвом окупаційної влади. Але окупаційна влада, усі її накази, розпорядження і призначення є фіктивними і не мають жодного правового підґрунтя. Натомість вчителі, працівники культури та лікарі, які залишились на окупованих територіях і не погодились на співпрацю з окупантами, продовжують отримувати заробітну плату від української влади і отримуватимуть її й надалі — головне, щоб люди могли її зняти з карток. Хто ж і в якому розмірі платитиме тим, хто пішов на роботу до самопроголошеної окупаційної влади, невідомо", — зазначили там.

У Борівській громаді розповіли, у Купʼянському районі, наприклад, місцеві гауляйтери на одній із освітянських нарад прямо заявили, що їхня зарплата буде меншою у два-три рази за українську, оскільки грошей у них немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадники з окупованого Купʼянська поїхали за пропагандою до "ЛНР"

"Із сусідніх Купʼянська та Ізюму надходить інформація про те, що педагогів з окупованих територій, які погодилися на співпрацю з окупантами, самопроголошені псевдокерівники відправляють на тренінги у міста так званої ЛНР переймати досвід навчання дітей за російськими програмами та підручниками. Участь вчителів у таких заходах, викладання за програмами ворога та отримання заробітної плати від окупантів буде розцінюватися як колабораціонізм. Такі педагоги будуть звільнені з українських закладів освіти заочно і заробітну плату від української влади вже отримувати не зможуть", — поінформували у Борівській селищній раді. 

Там додали: схожа ситуація і в медичній галузі.

"Нещодавно у Борівській центральній лікарні відбулися збори колективу, на яких були присутні російський ставленик Андрій Семашко та "призначений" окупантами в Купʼянську фейковий "міністр охорони здоров‘я Харківської області" Аббяс Пякішев. Гауляйтери заявили, що до 1 серпня борівські медики мають звільнитися з роботи, а потім подати заяви про прийом на роботу в цю ж лікарню, але вже окупаційній владі. Також закликали обдзвонювати колег, які виїхали, і вмовляти повертатися їх на Борівщину та виходити на роботу. При цьому обидва намагалися переконати людей, що Росія прийшла на наші землі назавжди. Наразі ж Борівська центральна лікарня та Центр первинної медико-санітарної допомоги продовжують отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України і борівським лікарям нараховується українська заробітна плата", — пояснили у Борівській громаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки лікарів через війну виїхали з Харківської області

Аббяс Пякішев — колишній головний лікар Купʼянської центральної міської лікарні, у 2020 році балотувався на посаду мера Купʼянська від блоку Світличної "Разом!". 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.